Kraśnik Blues Meeting 2016

  • 21.06.2016, 15:15 (aktualizacja 21.06.2016 20:27)
  • Admin Admin
Kraśnik Blues Meeting 2016 mat. organizatora
Przed nami VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Bluesowej Kraśnik Blues Meeting. Na scenie zobaczymy między innymi Jacka Kawalca, Nocną Zmianę Bluesa i Jana Błędowskiego, zespoły Pawkin i Hot Tamales oraz... kilkuletnich utalentowanych bluesmanów.

Kraśnik Blues Meeting 2016 jest już ósmą edycją Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej. Festiwal był organizowany w latach 1999-2004 i po 10-letniej przerwie został reaktywowany w 2014 roku z dużym sukcesem. Celem festiwalu jest promowanie młodych form muzycznych oraz propagowanie muzyki bluesowej w Polsce, więc występom gwiazd co roku towarzyszy konkurs dla młodych artystów.

 

W tym roku festiwal rozpocznie się nietypowo, bo występami bardzo młodych, nawet kilkuletnich wykonawców. „Czym skorupka za młodu nasiąknie...” – powtarzano nam w dzieciństwie. Organizatorzy KBM wzięli sobie te słowa do serca i postanowili po raz pierwszy zorganizować konkurs „Dzieci w Kraśniku śpiewają bluesa”. Soliści w wieku od 7 do 12 lat wykonają piosenki z przebojowej płyty dziecięcego zespołu Korniki.

 

Potem rozpocznie się tradycyjna część konkursowa. W tym roku poziom zgłaszających się wykonawców była tak wyrównany, że komisja przeprowadzająca preselekcję zdecydowała się wybrać szczęśliwą trzynastkę zamiast dziesiątki. O Grand Prix festiwalu (1000 euro) i inne nagrody będą walczyć: Manfredi & Johnson, Levi, Klucze, Karen's Diet, Marcin Kruk Band, Immunitet, Blues Perspective Band, Blues Time, Bad Rain, Cherries in Ski, Ap Blues, The Blue Socks, Old Wave. W skład jury wejdą m.in.: Sławomir Wierzcholski, Mieczysław Jurecki, Adam Dobrzyński, Andrzej Pawka oraz kilka innych osób z branży muzycznej i medialnej.

 

Gwiazdami wieczoru będą: zespół Pawkin, tym razem z projektem „Pawkin Dżem Projekt”, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa z gościem specjalnym, Janem Błędowskim (założycielem i liderem legendarnego zespołu KRZAK) oraz Jacek Kawalec, który w towarzystwie znakomitych muzyków (Robert Chojnacki, Julia Chchmielnik, Edyta Strzycka, Dominika Sitarczuk, Krzysztof Kurzepa, Artur Daniewski i Krzysztof Patocki) zaśpiewa największe przeboje niezapomnianego Joe Cockera. W tej części wystąpi także laureat ubiegłorocznej edycji festiwalowego konkursu dla młodych wykonawców – grupa Hot Tamales.

 

Muzycznej uczcie będzie towarzyszyła giełda winyli, na której będzie można obejrzeć, wymienić lub kupić wybrane płyty analogowe. Już wiadomo, że dostępnych będzie ponad 4 tys. tytułów. Ci, którzy lubią nie tylko słuchać, zapewne chętnie odwiedzą specjalnie przygotowane stoisko instrumentów muzycznych. Na uczestników konkursu dla najmłodszych i ich rówieśników będzie czekać strefa zabaw dla dzieci – skakańce, strzelańce, trampoliny, quady i wiele innych atrakcji.

 

Gospodarzami sceny oraz prowadzącymi imprezę będą Sławomir Wierzcholski i Adam Dobrzyński. Wydarzenie będzie rejestrowane i transmitowane na żywo za pośrednictwem internetu i w telewizji.

 

Kraśnik Blues Meeting 2016 odbędzie się 16 lipca na plenerowej scenie Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Początek o godz. 13 – wtedy zaprezentują się najmłodsi bluesmani. Koncert gwiazd rozpocznie się o 19. Wstęp na imprezę jak zawsze jest bezpłatny. Więcej szczegółów pod adresem: www.krasnikbluesmeeting.com.

 

fot.: mat. organizatora

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe