Przed nami Kraśnik Blues Meeting. Zgłoś swój udział

  • 11.05.2016, 18:46 (aktualizacja 11.05.2016, 19:15)
  • admin_admin
Przed nami Kraśnik Blues Meeting. Zgłoś swój udział mat. organizatorów
Przed nami kolejna odsłona Kraśnik Blues Meeting. 16 lipca już po raz ósmy na plenerowej scenie kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji wystąpią znakomici artyści, a ich występom będą towarzyszyć zmagania konkursowe młodych bluesmanów. Grand Prix to nagroda w wysokości 1000 euro oraz bezcenna popularność, jaką przynosi udział w coraz bardziej znaczącym festiwalu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 maja.

16 lipca 2016 roku Kraśnik zamieni się w stolicę polskiego bluesa. To nie przesada, bo reaktywowany dwa lata temu Ogólnopolski Festiwal Muzyki Bluesowej od początku przyciąga czołowych wykonawców tego nurtu muzycznego. Na scenie Kraśnik Blues Meeting występowali już między innymi: Dżem, Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Kasa Chorych, Zdrowa Woda, Easy Rider, Obstawa Prezydenta czy Pawkin (perkusista tej grupy, Ireneusz Muszyński, jest poważnie zamieszany w organizację imprezy) z projektem Pawkin Blues Project.

 

Prezentując gwiazdy tegorocznej, ósmej edycji festiwalu, organizatorzy wyraźnie stopniują napięcie, ale już pierwsze wiadomości przyprawiają o dreszczyk emocji. – Z pewnością usłyszymy niezapomniane przeboje wykonywane niegdyś przez wielkiego Joe Cockera. Widzowie telewizyjnego programu „Twoja twarz brzmi znajomo” już zapewne wiedzą, o czym mowa, ale i tak czeka ich niespodzianka – zapowiada Ireneusz Muszyński. I rzeczywiście – na kraśnickiej scenie w projekcie „Niezapomniany Joe Cocker – śpiewa Jacek Kawalec” głównemu wykonawcy będzie towarzyszył prawdziwy muzyczny super team w składzie: Robert Chojnacki, Julia Chmielnik, Edyta Strzycka, Dominika Sitarczuk, Krzysztof Kurzepa, Artur Daniewski, Krzysztof Patocki.

 

Ireneusz Muszyński, Andrzej Pawka i spółka wystąpią tym razem z programem Pawkin Dżem Project. Muzycy liczą na ciepłe przyjęcie wymagającej kraśnickiej publiczności, bo – jak sami przyznają – projekt jest odważny i mają sporą tremę.

 

Nie tylko wytrawni miłośnicy bluesa czekają też zapewne na występ prawdziwej ikony tej muzyki. Jan Błędowski, jeden z najwybitniejszych europejskich skrzypków, założyciel i lider legendarnej grupy Krzak, zagra z Nocną Zmianą Bluesa, której kraśnickiej publiczności nie trzeba specjalnie przedstawiać. – Zespół od początku jest „dobrym duchem” Kraśnik Blues Meeting, a jego lider, Sławomir Wierzcholski, wspólnie z Adamem Dobrzyńskim jest współgospodarzem sceny podczas festiwalu – zaznacza Muszyński. – Zasiada również w jury konkursu festiwalowego.

 

Bo kraśnicki festiwal to uczta dla ucha, ale też promocja muzyki bluesowej w Polsce oraz jej młodych wykonawców. Co roku młodzi artyści mogą przysłać swoje demo do organizatorów i po wstępnej kwalifikacji wziąć udział w części konkursowej festiwalu. Główna nagroda to 1000 euro, ale też nie mniej cenna możliwość zaprezentowania się podczas coraz bardziej znaczącym festiwalu. – Na przykład w 2000 roku na naszym festiwalu z zespołem Seven B wystąpił Gienek Loska. Zespół zajął wtedy trzecie miejsce, a Gienek Loska jest dziś znany jako zwycięzca pierwszej edycji programu „X Factor” – przypomina Ireneusz Muszyński. Zdobywca Grand Prix KBM w kolejnej edycji bierze udział w głównej części, jako jedna z gwiazd festiwalu. W tym roku z takim koncertem wystąpi zespół Hot Tamales.

 

Udział w konkursie można zgłaszać do 31 maja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej festiwalu lub pocztą tradycyjną, wysyłając nośnik CD z trzema utworami na adres: M-Production, ul. Diamentowa 4, pokój 104, 20-447 Lublin z dopiskiem „KRAŚNIK BLUES MEETING”.

 

fot.: mat. organizatorów

admin_admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe