Srebrny Kamerton dla „Harmonii” z Łukowej

  • 21.11.2017, 13:02
  • red.
Srebrny Kamerton dla „Harmonii” z Łukowej GOK Łukowa
Chór „Harmonia” z Łukowej (powiat biłgorajski) zdobył Srebrny Kamerton XXXVII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A'Cappella w Bydgoszczy.

To już siódmy Srebrny Kamerton w historii łukowskiej grupy. Działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej chór „Harmonia” skupia młodzież z dwunastu szkół i dziewięciu miejscowości. Podczas konkursu jego stały skład wzmocnił zespół „Wiolinki”, czyli najmłodsi wokaliści (m.in. 7-letnia Maja Bielak z Łukowej, najmłodsza spośród 826 chórzystów biorących udział w konkursie).

W drodze do Bydgoszczy młodzi chórzyści zwiedzili Stare Miasto w Toruniu, gdzie zaśpiewali w XIII-wiecznym kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dzień później wystąpili w potężnej Bazylice św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. Od powrotu do Łukowej... planują kolejne wyjazdy. A my życzymy kolejnych sukcesów.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe