Festiwal Turystyczny w Nieliszu

  • 23.08.2017, 10:24
  • PL
Festiwal Turystyczny w Nieliszu UG Nielisz
W ramach Dni Gminy Nielisz 29-30 lipca tego roku odbyły się I Regaty Żeglarskie o puchar Wójta Gminy Nielisz oraz Festiwal Turystyczny 2017. Tę niecodzienną imprezę mogliśmy obserwować dzięki inicjatorom tego wydarzenia, którymi byli: Gmina Nielisz, Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Miasto Zamość oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Dwudniowe regaty żeglarskie, które odbyły się w 5 klasach, to pierwsze tego typu zawody na terenie Zamojszczyzny. Zbiornikiem w Nieliszu zachwyceni są żeglarscy eksperci, w ich opinii to najlepiej przygotowane miejsce dla żeglarzy na Lubelszczyźnie. Większość uczestników zapowiedziała powrót do Nielisza na kolejne regaty. Wszyscy pytani przez nas zgodnie przyznają, że zbiornik w Nieliszu pokazał się od najlepszej strony.

30 lipca podczas Festiwalu Turystycznego mieliśmy także prezentacje stoisk promocyjnych, na których gminy, miasta czy indywidualni przedsiębiorcy mogli promować swoje produkty i usługi turystyczne. Odbyły się prelekcje i sympozja dotyczące ruchu turystycznego, przygotowano także bogaty program artystyczny – mówi Wojciech Gardyga, referent ds. promocji Urzędu Gminy Nielisz, który był koordynatorem całości imprez.

Ideą festiwalu jest promocja regionów uczestniczących w festiwalu, zwiększenie popularności Lubelszczyzny, budowanie kreatywności w eksponowaniu i promowaniu turystyki w Polsce, promocja walorów krajobrazowych Roztocza, stworzenie cyklicznej imprezy plenerowej będącej atrakcją dla turystów, integracja delegacji samorządowych oraz wymiana doświadczeń, promocja polskiego modelu gościnności, promocja polskich walorów krajobrazowych, atrakcji turystycznych oraz produktów regionalnych – mówi wójt gminy Nielisz Adam Wal.

Gmina Mełgiew zaprezentowała stoisko z materiałami promocyjnymi Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury – broszury, smycze, długopisy, breloczki, koszulki, banery, zwycięskie prace konkursowe.

Gmina Spiczyn wystawiła stoisko z materiałami promocyjnymi gminy i szlaku Jana III Sobieskiego nawiązującego do czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej.

Gminę Rudnik reprezentowało stowarzyszenie Sami Swoi, które promowało produkty regionalne.

Na stoisku Gminy Zamość prezentowana była działalność Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem i rękodzieło pań z KGW Wysokie. Dodatkowo prowadzone były warsztaty rękodzielnicze.

W festiwalu wzięła udział także delegacja z Podkarpacia – Gmina Radomyśl nad Sanem, która zaprezentowała przedmioty dawnego użytku, produkty regionalne i materiały promocyjne.

Gmina Skierbieszów na swoim stoisku promowała walory krajobrazowe gminy oraz prezentowała produkty regionalnego wytwórcy miodu.

Gmina Sułów przedstawiła foldery gminy, ściankę wystawienniczą ze zdjęciami krajobrazów gminy Sułów i wydarzeń gminnych oraz rękodzieło – Warsztaty Terapii Zajęciowej. Nie zabrakło również wystawców indywidualnych oraz regionalnych potraw.

Na bardzo bogatym stoisku Gminy Zwierzyniec znalazły się nie tylko przewodniki, mapy czy pamiątki, ale i różnorodne produkty regionalne: miody, nalewki, syropy, potrawy regionalne, a także rękodzieło.

Równie bogate było stoisko Gminy Krasnobród. Oprócz folderów promocyjnych i materiałów informacyjnych dla turystów mogliśmy degustować smaki Krasnobrodu w potrawach regionalnych i niespotykanych nigdzie napojach.

Szeroką gamę promowanych atrakcji świetnie uzupełniło Miasto Zamość, zachęcając licznie zgromadzoną publiczność do odwiedzenia zamojskich muzeów, wystaw i eventów rozrywkowych.

Gmina Nielisz na swoim stoisku zaproponowała materiały promocyjne, wydawnictwa informacyjne o gminie, a także przedstawiła różnorodną ofertę miejscowych kwater.

Po prezentacji nastąpiło wręczenie podziękowań oraz kryształowych statuetek „Jasia Wędrowniczka”, który jest pewnym wspólnym mianownikiem dla gmin i miast rozwijających turystykę na swoim terenie. Wójtowi gminy Nielisz Adamowi Walowi gratulujemy pomysłu imprezy, która okazuje się być bardzo potrzebną Lubelszczyźnie i czekamy na następną edycję w przyszłym roku. Spotkajmy się w Nieliszu!

 

Okazja nadarzy się już niedługo, bo w najbliższy weekend (26-27 sierpnia) gmina Nielisz zaprasza na dwudniowe dożynki. W sobotę o godzinie 22 wystąpi zespół Solaris, któremu na scenie będzie towarzyszył dj Astero. W niedzielę zabawa rozpocznie się już o godzinie 12, kiedy to przy OSP w Nieliszu zacznie się formować korowód dożynkowy, który po wysłuchaniu mszy w intencji rolników (w kościele pw. św. Wojciecha) dotrze na plac przed budynkiem urzędu gminy. Tam zabawa zacznie się na całego. Po rozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszy wieniec na scenie ponownie zobaczymy dj Astero, a wcześniej lokalnych artystów: Gminną Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrę Dętą, Chór Moderato i miejscowe zespoły śpiewacze oraz Szczebrzeską Kapelę Podwórkową, Kapelę Uroczysko i zespół Magical. Gwiazdą finałowego wieczoru będzie zespół Menelaos. Dla najmłodszych dodatkową atrakcją podczas dożynek będzie z pewnością wesołe miasteczko.

 

zdjęcia: UG Nielisz

PL

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe