6 Baszta dla Łukowej

  • 26.06.2017, 15:21 (aktualizacja 26.06.2017, 15:31)
  • Panorama Lubelska
6 Baszta dla Łukowej GOK Łukowa
Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV zdobył główną nagrodę na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Panie zachwyciły wszystkich pięknym archaicznym śpiewem pradawnych łukowskich pieśni panienśkich i jednej weselnej. Zawarta w utworach gwara świadczy o ich ponad 100 letnim pochodzeniu. - informuje Wiesława Kubów, dyrektor GOK w Łukowej.

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej posiada bardzo dużą skarbnice najstarszych pieśni łukowskich, które zebrane zostały w publikacji „Mała Ojczyzna Łukowa. Pieśni korzeni.” i na 4 płytach CD. Instytucja ta poszczycić się może tym,że otaczane przez nią opieką merytoryczną zespoły, uznane zostały już po raz 6 jako najlepsze w Polsce. Jest to ewenement w skali kraju.

Laureatki z Łukowej IV prezentowały się pięknie w lśniąco białych regionalnych strojach. Nagrań i wywiadów jakie udzieliły łukowianki po koncercie finałowym można będzie niebawem posłuchać w Radiowej Dwójce. Ogromne gratulacje!
 

Panorama Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe