Chełm: drugie podejście do rekordu z duchami

  • 07.06.2017, 12:21 (aktualizacja 12.06.2017, 16:43)
  • Admin Admin
Chełm: drugie podejście do rekordu z duchami Super Tydzień
Mieszkańcy Chełma, uszyjcie białe szaty i przyjdźcie na pl. Łuczkowskiego 17 czerwca o godz. 15.

Tym razem musi się udać! Ale wszystko zależy od mieszkańców Chełma. 17 czerwca na placu Łuczkowskiego wspólnie spróbujemy pobić rekord Polski w liczbie osób przebranych za duchy.

Trzy lata temu chełmianie próbowali ustanowić rekord Guinnessa w liczbie duchów. Choć plac Łuczkowskiego zapełnił się mieszkańcami w białych szatach, duchowy zryw nie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Powód? Między innymi to, że niektóre zniecierpliwione duchy wychodziły poza ogrodzenie, kiedy jeszcze trwało liczenie.

Mamy nadzieję, że tym razem duchy będą bardziej zdyscyplinowane i Chełm zasłynie w Polsce nowym „uduchowionym” rekordem. W tym roku organizacyjne kwestie wzięło na siebie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Razem na Kresach”. W tym przedsięwzięciu wspiera je samorząd Chełma, Młodzieżowa Rada Miasta, media i wiele innych instytucji oraz osób.

Z materiałów, które otrzymaliśmy z Biura Rekordów, wynika, że aby ustanowić nowy rekord, na placu musi pojawić się co najmniej 1286 osób przebranych za duchy – tłumaczy prezes stowarzyszenia Wanda Jaroszczuk. – Kostium ducha określany jest jako białe prześcieradło/płachta sięgające do kostek, z wyciętymi dwoma otworami na oczy. Jedynie osoby w takim przebraniu mogą brać udział w ustanawianiu rekordu.

Wszyscy uczestnicy próby ustanowienia nowego rekordu Polski będą musieli jednocześnie stawić się w wyznaczonym przez organizatorów miejscu na pl. Łuczkowskiego i pozostać za ogrodzeniem przez co najmniej 5 minut od momentu zakończenia liczenia i zamknięcia bramek. Szczegółowy regulamin już wkrótce trafi do wszystkich placówek oświatowych w mieście, będzie dostępny na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku.

Rozpoczęcie oraz zakończenie próby obwieścimy głośnym sygnałem rozpoznawalnym przez wszystkich uczestników. Zdecydowaliśmy się na ustanowienie rekordu z sędzią, co oznacza, że zaraz po tym, jak rekord zostanie ustanowiony, a mamy nadzieję, że tak będzie, stowarzyszenie otrzyma stosowny certyfikat – tłumaczy Jaroszczuk.

17 czerwca (sobota) na pl. Łuczkowskiego odbędzie się nie tylko biciu rekordu w liczbie duchów, ale cały cykl wydarzeń artystycznych dla mieszkańców Chełma. Ma to być duża impreza plenerowa pod wspólnym hasłem „Chełm – miasto dobrych duchów”, promująca symbol naszego miasta Ducha Bielucha. W programie będzie m.in. przedstawienie dla najmłodszych w wykonaniu artystów z Chełmskiego Domu Kultury, występy taneczne grup trenujących w Młodzieżowym Domu Kultury i Estradzie Dziecięcej, a także koncerty zespołów rockowych, występ gwiazdy wieczoru oraz mnóstwo konkursów z nagrodami dla uczestników, których fundatorem będzie Spółdzielnia Mleczarska Bieluch. Chełmskie Podziemia Kredowe, gdzie króluje Bieluch, będzie można zwiedzać w promocyjnej cenie, planowany jest także nocny maraton filmów o duchach, rajd rowerowy z duchami. Duchobusami będzie można dojechać za darmo do centrum miasta. Ale jest jeden warunek, za przejazd nie płacą osoby przebrane za duchy.

Chcemy, aby wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku, na którym wszyscy będą dobrze się czuli i dobrze bawili – dodaje prezes Wanda Jaroszczuk. – Mam nadzieję, że mieszkańcy Chełma tłumnie zjawią się na placu Łuczkowskiego i wspólnie pobijemy ten rekord. Ponadto impreza ta będzie znakomitą promocją naszego miasta w Polsce. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby o Chełmie było głośno.

Mamy nadzieję, że w naszym mieście nie zabraknie przedsiębiorców, którzy zechcą wspomóc finansowo to przedsięwzięcie. W zamian stowarzyszenie, jako główny organizator, oferuje reklamę podczas wydarzenia, a także na wszystkich materiałach promocyjnych. Biorąc pod uwagę jego zasięg, jest to całkiem niezła inwestycja.

 

źródło: Super Tydzień Chełmski

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe