Rowerowy zawrót głowy

  • 11.05.2017, 12:25 (aktualizacja 11.05.2017, 12:32)
  • Panorama Lubelska
Rowerowy zawrót głowy UM Włodawa
Od początku maja uczniowie włodawskich podstawówek ochoczo przyjeżdżają do szkoły na rowerach, rolkach i hulajnogach. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj, do której przyłączyło się miasto Włodawa.

- Rowerowy Maj to ogólnopolska akcja zapoczątkowana przez Miasto Gdańsk. Ma ona na celu zachęcić dzieci i ich rodziców do aktywnych podróży do szkoły. Koordynatorem akcji w naszym mieście jest włodawska Straż Miejska, która dba o bezpieczeństwo rowerzystów. Organizowane będą również rodzaju wydarzenia promujące zdrowy styl życia, oraz prelekcje dotyczące bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że Rowerowy Maj zachęci mieszkańców Włodawy do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu również po zakończeniu akcji. – mówi burmistrz Włodawy, Wiesław Muszyński.

Poprzednie dwie edycje spotkały się z ogromnym entuzjazmem uczniów i rodziców. Dowodem były widoczne przed szkołami dziesiątki, a nawet setki rowerów. Nie inaczej jest we Włodawie. Każdego ranka setki uczniów wybierają rower, rolki lub hulajnogę by dotrzeć do szkoły.

- Uczniowie biorący udział w kampanii otrzymali książeczki rowerowe w których dokumentują swoją codzienną aktywność. Prowadzona jest również klasyfikacja międzyklasowa i międzyszkolna, która wyłoni zwycięzców. – wyjaśnia Sławomir Borkowski, Komendant Straży miejskiej we Włodawie.

Uczestnicy akcji będą mogli również oznakować swoje jednoślady, poznać zasady bezpiecznego poruszania się na rowerach i spotkać się z pasjonatami kolarstwa.

źródło: UM Włodawa

zdjęcia; UM Włodawa

Panorama Lubelska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe