Zmniejszmy cierpienie

  • 07.04.2017, 09:43 (aktualizacja 07.04.2017, 10:01)
  • M.C.
Zmniejszmy cierpienie Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Codziennie wiele zwierząt przeżywa katusze podczas transportu. Już dzisiaj po południu, na Placu Łokietka, odbędzie się protest #StopTheTrucks.

Akcja odbywa się w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii pod tą samą nazwą. Dzisiaj o 16:30 rusza akcja uliczna, organizowana przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Jej celem jest nagłośnienie kwestii cierpienia zwierząt w transporcie długodystansowym oraz doprowadzenie do rewizji prawa, dotyczącego ich przewozów. Podczas protestu zostaną zebrane podpisy pod petycją do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Każdego, komu nie jest obojętny los istot, czujących tak samo jak my, zachęcamy do udziału w akcji oraz podpisanie listu. Możemy i powinniśmy zrobić coś w tej sprawie. Jak mówi Alicja Czerwińska, koordynatorka kampanii: - Faktem jest to, że nie da się odpowiednio chronić zwierząt podczas długiego transportu. Dla tych zwierząt jest to ostatnia droga w życiu, na końcu której czeka je już tylko śmierć. Powinniśmy robić zdecydowanie więcej, aby chociaż zmniejszyć ich cierpienie podczas tej podróży.

Petycję można podpisać już teraz, drogą elektroniczną, wchodząc na stronę www.stopthetrukcs.eu/en/

 

M.C.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe