Nagrody Artystyczne Miasta Lublin

  • 06.04.2017, 13:20
  • M.C.
Nagrody Artystyczne Miasta Lublin Szater/wikipedia.org
Wiemy już jakie osoby i instytucje mają szansę w tym roku na zdobycie nagród w dziedzinie kultury. Kto został nominowany?

Jak co roku, zostaną rozdane nagrody za twórczość artystyczną i upowszechnianie kultury. Nagrody Artystyczne Miasta Lublin 2016 przyznawane są w kilku kategoriach. Prezydent Krzysztof Żuk przyjął rekomendację Komisji do spraw nagród.

 

Do Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2016 rok nominowani zostali: poeta, prozaik - Jacek Giszczak, monodramista, kierownik programowy Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” - Mateusz Nowak oraz Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka za wydanie trzynastej płyty Orkiestry Świętego Mikołaja.

 

O Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2016 r. powalczą: Dom Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” (za działalność społeczną, wydawniczą, warsztatową), animator kultury, dominikanin Tomasz Dostatni OP (za zorganizowanie za organizację debat prezydenckich „Ponad Granicami” w Teatrze Starym w Lublinie oraz „Debat Dwóch Ambon” w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie), a także oraz Lubelski Teatr Tańca za zorganizowanie 20. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

 

Na Nagrodę Miasta Lublin za Całokształt Działalności mają szansę: artysta grafik, bibliofil – Zbigniew Jóźwik, aktor, reżyser – Henryk Kowalczyk oraz starszy kustosz Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem” w Lublinie – Barbara Oratowska.

 

Nagrody przyznawane są od 1994 roku. Wśród laureatów są m.in.: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Leszek Mądzik, Janusz Opryński. Tegorocznych zwycięzców poznamy 19 kwietnia o godzinie 19:00 podczas Gali Kultury w Filharmonii im. H. Wieniawskiego. Gratulacje należą się jednak już teraz, wszystkim nominowanym osobom i instytucjom za kulturową działalność na rzecz naszego miasta.

M.C.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe