Modna atmosfera... tuż za rogiem

  • 27.02.2017, 16:29 (aktualizacja 01.03.2017, 13:38)
  • M.Ciężak
Modna atmosfera... tuż za rogiem Ewa Durakiewicz-Wartacz
Lubartowski pokaz jest dowodem na to, że Lubelszczyzna nie odstaje od zachodnich województw. Takiego wydarzenia nie powstydziłyby się żadne wybiegi.

W piątkowy wieczór oczy środowiska mody zwróciły się na Zajazd Wincentów. O godzinie 18 zaprezentowano pierwsze stroje, lecz przygotowania zaczęły się dużo wcześniej. Planowanie ustawienia krzeseł, urządzanie garderoby, próby, poprawki w scenariuszu – wszystko po to, żeby goście czuli się jak na światowym wybiegu.

Na pokazie zaprezentowali się projektanci związani z naszym województwem. Mieliśmy okazję podziwiać niezwykle kobiece stroje Inez Malishewsky, idealnie układające się na ciele garnitury Clubu Conesera czy dopracowaną w każdym detalu kolekcję firmy Łuksja. Niecodzienne – inspirowane architekturą i dekoracjami mozaikowymi – stroje zaprezentowała nam Agata Flis, a zapowiedzią powoli nadchodzącej wiosny była subtelna kolekcja Agnieszki Tokarz-Iwanek. Nie zabrakło też klasycznego piękna, zdającego się do nas przemawiać poprzez suknie ślubne Parisel w różnych krojach: prostych i tych bardziej nowoczesnych. Wszystkie stroje znakomicie leżały na przystojnych modelach i pięknych, czarujących modelkach, o których przygotowanie zadbał sztab profesjonalistów. Makijaże pełne klasy wykonał mobilny salon kosmetyczny Diva Glamour, za modne fryzury odpowiadał Salon Laurent (DH Leclerc w Lublinie), a lekkie, dodające wdzięku obuwie dostarczył lubartowski Salon Wrzos.

Olśniewające kreacje potrzebują jednak podkreślających ich doskonałość oprawy i choreografii. Świetne tło wokalne stworzyli: wspaniały tenor, Iwo Orłowski oraz Krzysztof Trzaskowski – pianista, laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Choreografia to dzieło Ewy Sobkowicz z Teatru Muzycznego w Lublinie. Muzyka nie grała osobno – zdawała się być częścią pokazu: ciekawym pomysłem była prezentacja kolekcji firmy Łuksja w rytm przeboju „Brunetki, blondynki...” z udziałem jego wykonawcy, Iwo Orłowskiego. Z roli konferansjera znakomicie wywiązał się Paweł Kowalczyk.

Dodatkową atrakcją dla gości była loteria wizytówkowa. Kilku szczęśliwców zdobyło vouchery do lubartowskiej pizzerii Primo, wietnamskiej restauracji Phuc Phuc (po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler) i gabinetu kosmetycznego Cosmedic. Impreza nie mogłaby się udać bez sponsorów. Dziękujemy fundatorom nagród, ale także wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałości tego pokazu – sponsorowi strategicznemu LCM oraz pozostałym. Loga znajdziecie poniżej, gdyż było ich wielu, a nie chcielibyśmy w tekście nikogo pominąć.

Magiczna atmosfera wyczuwalna była aż do samego końca, do ostatniej ślubnej sukni Parisel i do ostatniego... płatka róż, którymi zasypała widownię Hanna Dulny, właścicielka firmy Parisel. Pokaz zakończyły podziękowania, jakie gościom i organizatorom złożyła redaktor naczelna „Panoramy Lubelskiej”, a zarazem prezes Klastra Designu, Innowacji i Mody – Jolanta Maria Kozak i brawurowy bis pana Orłowskiego w rytm dźwięków „My Way” i „Oczy Czornyje”.

Pokaz w Lubartowie odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego. Imprezie patronowały medialnie „Panorama Lubelska” oraz magazyn „Moda i Uroda”.

Piątkowy pokaz mody to znakomity wstęp do międzynarodowego festiwalu mody East Fashion, który odbędzie się w październiku. Mamy nadzieję na kolejne pełne magii pokazy pod hasłem „Moda za rogiem”, które będą prowadzić nas wprost do jesiennego święta.

Zapraszamy do naszej galerii (niżej). Na zdjęciach modelki i modele z agencji Catwalk Models: Anna Brzyska, Ada Fałdyga, Wiktoria Kuzioła, Monika Latoch, Marysia Łuszczak, Aleksandra Martyna, Magda Palmi, Nikola Próchniak, Olga Różańska, Magda Słotwińska, Monika Szela, Maja Tarkowska, Paula Węgorowska oraz Bartek Cytawa, Przemek Habza, Kuba Jędrychowski, Jan Kocowski, Patryk Tomaszewski i Patryk Wiśniewski. Autorką zdjęć jest Ewa Durakiewicz-Wartacz.

Do zobaczenia na kolejnych pokazach z cyklu „Moda za rogiem” i w październiku na East Fashion!

 

Michał Ciężak
zdjęcia: Ewa Durakiewicz-Wartacz

 

M.Ciężak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe