Wspólne kolędowanie w Gimnazjum nr 18

  • 20.12.2016, 15:26 (aktualizacja 11.01.2017 15:50)
  • red.
Wspólne kolędowanie w Gimnazjum nr 18 Musica dal vivo
„Złota Jerozolima”, „W Betlejem przy drodze”, „Gore gwiazda Jezusowi” – to tylko niektóre utwory, jakie mogli usłyszeć goście zaproszeni na debiutancki występ Amatorskiego Młodzieżowego Chóru „Musica dal vivo”. Podczas przedświątecznego koncertu nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.

Koncert odbył się 14 grudnia na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 18 w Lublinie. Młodzi debiutanci nie dali się tremie, choć wśród publiczności zasiadły osobistości lubelskiego świata kultury (z wiceprezydentem Krzysztofem Komorskim na czele) oraz przedstawiciele mediów. Wkroczyli na pogrążoną w mroku „scenę”, oświetleni jedynie blaskiem trzymanych w rękach świec, po czym przy akompaniamencie skrzypków z kwartetu „Anima” dali popis swoich umiejętności wokalnych.

 

W repertuarze koncertu znalazły się oczywiście utwory związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, zarówno znane, jak i te, które wykonywane są rzadziej. Były też akcenty humorystyczne – w specjalnie na tę okazję przygotowanym przez młodych chórzystów autorskim miksie kolęd. – A teraz zaśpiewajmy wspólnie kolędy, które znamy wszyscy – zaordynował na koniec młody dyrygent chóru, Filip Uniłowski. Po koncercie wokaliści i widzowie podzielili się opłatkiem i wspólnie zasiedli do chóralnej wigilii.

 

Amatorski Młodzieżowy Chór „Musica dal vivo” istnieje od września tego roku, a opiekę artystyczną nad młodymi wokalistami sprawuje prezes Katarzyna Nowicka, na co dzień oboistka Teatru Muzycznego w Lublinie. Chór działa pod patronatem Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Lublinie, ale nie trzeba być uczniem tej szkoły, żeby móc zasilić szeregi zespołu. – Celem naszej działalności jest dzielenie się pasją do muzyki oraz kształtowanie zmysłu artystycznego wśród młodzieży – przypomina Anna Węgrowska, wiceprezes chóru. – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Kolejna próba chóru odbędzie się już 7 stycznia 2017 r. o godz. 10 w Gimnazjum nr 18 w Lublinie.

 

Jak zacząć? Najlepiej zadzwonić pod jeden z następujących numerów telefonu: 601 945 495 lub 571 329 946.

 

zdjęcia: Musica dal vivo

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piast
Piast 21.12.2016, 01:38
Gratuluję. Trzymam kciuki za dalszy rozwój.

Pozostałe