Letnia scena teatru muzycznego

  • 27.07.2016, 10:16 (aktualizacja 05.08.2016 11:58)
  • Admin Admin
Letnia scena teatru muzycznego ewasobkowicz.pl
Mimo zakończenia sezonu artyści Teatru Muzycznego w Lublinie nie rozstają się ze swoją publicznością. W wakacje studentki IV roku grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS zapraszają na „Plastyczne aforyzmy”, w teatrze można też wybrać się na sentymentalną wycieczkę teatralnym szlakiem prowadzącym wprost na Letnią Scenę. Polecamy!

„Plastyczne aforyzmy” to cykle rysunkowe studentów IV roku Grafiki oraz wybranych prac graficznych wykonanych w pracowni Grafiki warsztatowej wklęsłodruku zrealizowanych pod kierunkiem dr hab. Marii Sękowskiej na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych w UMCS w Lublinie.

 

„Prezentowane na wystawie prace pozwolą zrozumieć sztukę i treść w niej zawartą każdemu, kto na nią się otworzy. A otworzyć się na sztukę to znaczy patrzeć na nią wnętrzem duszy, ujrzeć świat inny niż go znamy w sposób dostrzegalny i namacalny” – zachęcają organizatorzy.

 

„Plastyczne aforyzmy” to niejedyna wakacyjna propozycja, jaką dla swoich widzów przygotowała lubelska operetka. Po znakomitym występie Patrycji Zywert-Szypki w roli Kaliny Jędrusik czeka nas jeszcze wiele muzycznych i teatralnych atrakcji. Już dziś warto kupić bilety (tylko 20 zł) na recital Małgorzaty Bieniek, zatytułowany „Piosenka jest dobra na wszystko” (piątek, 5 sierpnia, godz. 19). Teatr Muzyczny będzie miejscem prapremiery recitalu przygotowanego dla szerszej publiczności chicagowskiej.

 

Niecały tydzień później, w czwartek 11 sierpnia o godzinie 19 działający przy KUL „profesjonalny teatr amatorski” Enigmatic zaprezentuje bezpretensjonalną, lekką komedię „Boeing Boeing” M. Camolettiego.

 

Na Letniej Scenie Teatru Muzycznego zaprezentują się artyści z całej Polski. W ich gronie znajdą się (poza już wymienionymi): Piotr Boratyński oraz grupa teatralna Panopticum. Na zakończenie wakacji wyjątkowy spektakl adresowany zarówno do dorosłych jak i do dzieci – „Tuwimowo, czyli bajkowa kraina Pana Juliana”.

 

Przez cale wakacje można też wybrać się na sentymentalną wycieczkę „Teatralnym szlakiem”. Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował bowiem dla swoich widzów niezwykłą wystawę, na którą składają się archiwalne zdjęcia oraz kostiumy i elementy dekoracji pochodzące ze spektakli granych przez teatr. Ekspozycja ciągnie się szlakiem teatralnym od poziomu 0 do –2. Podczas tej podróży w przeszłość, ale i teraźniejszość, można zobaczyć, co działo się dotychczas w lubelskiej operetce, a przy okazji zrobić sobie zdjęcie z „upiornym” geniuszem muzycznym znanym jako „Phantom”.

 

Wstęp na wystawy jest bezpłatny.

Kontakt w sprawie biletów na recitale i spektakle:

Dział sprzedaży i promocji: tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81 532 96 65, kom. 502 662 956
e-mail: [email protected]; www.teatrmuzyczny.eu

 

fot.: ewasobkowicz.pl

 

 

LETNIA SCENA TEATRU MUZYCZNEGO

 

 

Małgorzata Bieniek „Piosenka jest dobra na wszystko”

5 sierpnia, godz. 19

 

Recital skierowany jest zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do osób otwartych na muzykę pełną emocji, wyczulonych na osobliwości naszego świata z jego kontrastującymi barwami. Teatr Muzyczny będzie miejscem prapremiery recitalu przygotowanego dla szerszej publiczności chicagowskiej.

 

 

Teatr Enigmatic „Boeing Boeing, czyli latające narzeczone”

11 sierpnia, godz. 19

 

Teatr Enigmatic to profesjonalny teatr amatorski działający przy KUL od lat 80. ubiegłego stulecia. Obecnie teatr tworzą studenci, doktoranci oraz absolwenci lubelskich uczelni pod opieką artystyczną Alicji Jachiewicz-Szmidt. „Boeing Boeing” M. Camolettiego to lekka, przyjemna i... bardzo romantyczna komedia, w 1991 roku wpisana do księgi Rekordów Guinnessa za rekordową liczbę wystawień.

 

Występują: Magda Maścianica, Jowita Stępniak, Natalia Matuszek, Amelia Małyszek, Marcin Szulej, Paweł Jamro.

 

 

Piotr Boratyński „Kobieta i mężczyzna, czyli... o co biega?”

18 sierpnia, godz. 19

 

Na recital złożą się utwory o tematyce szeroko pojmowanych relacji damsko-męskich. Nutka nonszalancji przeplata się tu z tragikomiczną farsą stosunków międzyludzkich, dając efekt nierzadko wywołujący łezkę w oku. W programie znajdą się utwory takich ikon jak Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski oraz kompozycje do słów Juliana Tuwima.

 

 

Teatr Panopticum „ESCape”

19 sierpnia, godz. 19

 

Teatr Panopticum MDK „Pod Akacją” w Lublinie rozpoczął swoją działalność w roku 1985. Skupia głównie młodzież licealną, ale także gimnazjalną i studencką. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, wielokrotnie występował za granicą. Spektakl „ESCape” podejmuje w satyryczny sposób problemy współczesnego człowieka zmanipulowanego przez media, zagubionego pomiędzy realnym a wirtualnym światem.

 

Scenariusz: Mieczysław Wojtas i zespół; reżyseria: Mieczysław Wojtas; muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz; występują: Jakub Oszust, Michalina Puła, Emil Janczak, Rozalia Sawa, Paulina Iwan, Wiktor Palak, Marcin Lisowski, Łukasz Twardzik, Ada Graboś.

 

 

„Tuwimowo, czyli bajkowa kraina pana Juliana”

26 sierpnia, godz. 18

 

Niezwykle dynamiczny spektakl realizowany przez aktorów Teatru Proscenian adresowany jest zarówno do dorosłych jak i do dzieci. Znajdują się tam dowcipne inscenizacje takich przebojów jak „Lokomotywa”, „Ptasie radio”, „Zosia Samosia”, „Słoń Trabalski” i wiele innych. Teksty mistrza słowa przeplatają się z uroczymi piosenkami do muzyki Witolda Lutosławskiego.

 

Scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz (z d. Bylica); scenografia i kostiumy: Mariola Zagojska; występują: Dorota Szostak-Gąska, Klaudia Irga, Urszula Lewartowicz, Mariola Zagojska, Jakub Gąska, Łukasz Drozd, Bartosz Pietrzyk

 

 

Bilety na każde wydarzenie: 20 zł.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe