„Dzień bez prasowania” na Politechnice Lubelskiej

  • 04.06.2019, 18:44
  • Redakcja PL
„Dzień bez prasowania” na Politechnice Lubelskiej
W środę 5 czerwca 2019 r. pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej przychodzą na uczelnię ubrani w nieuprasowane i zielone rzeczy. Tego dnia bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska. Jego częścią jest kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety”, której hasłem w tym roku jest walka z zanieczyszczeniami powietrza

Pomysłodawcami akcji są członkowie Stowarzyszenia EkoLubelszczyzna wraz z Kołem Naukowym Pollub.my Marketing, działającym przy Katedrze Marketingu na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

W ramach „Dnia bez prasowania” na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej organizowany jest o godz. 12.00 event, podczas którego będzie można dowiedzieć się o celach Międzynarodowego Dnia Środowiska, w tym problemie zanieczyszczenia powietrza. Ważny jest również wzrost świadomości społecznej, dotyczącej zmiany nawyków i przyzwyczajeń. Chodzi o bardziej świadome, przemyślane wybory konsumenckie. Transport, ogrzewanie, zużycie energii – to tylko niektóre z dziedzin, którymi na co dzień wpływamy na stan jakości powietrza w naszej okolicy.

– Podczas naszej akcji będziemy dzielić się swoimi wrażeniami – jak się czuliśmy, co zyskaliśmy i czy coś straciliśmy nie prasując w tym dniu. Być może uda nam się wspólnie choć trochę zmienić obyczaje dla dobra natury, dla czystego powietrza, a przy okazji zaoszczędzić czas i pieniądze – mówi dr inż. Barbara Szymoniuk z Katedry Marketingu Politechniki Lubelskiej, prezes Stowarzyszenia EkoLubelszczyzna.

  1. tym dniu na zielono podświetlone zostaną dwa budynki w centrum Lublina: Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Centrum Spotkania Kultur.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe