Letnia scena (i garderoba) teatru muzycznego

  • 5.07.2016, 15:40 (aktualizacja 14.07.2016 17:19)
  • Admin Admin
Letnia scena (i garderoba) teatru muzycznego Teatr Muzyczny w Lublinie
Phantom, Machiavelli i Kalina Jędrusik. Mimo zakończenia sezonu artyści Teatru Muzycznego w Lublinie nie rozstają się ze swoją publicznością. I zapraszają na wycieczkę teatralnym szlakiem wprost na letnią scenę z wielką damą piosenki aktorskiej.

Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem... Uwielbiała prowokować. Skandalizowała, szokowała, ale przede wszystkim czarowała. Na letniej scenie Teatru Muzycznego w Lublinie w ramach cyklu „Wielkie damy piosenki aktorskiej” – Kalina!

 

Recital-monodram aktorki Patrycji Zywert-Szypki to zaledwie mała próba przybliżenia postaci Kaliny Jędrusik takiej, jaka była: z jej marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, z jej największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.

 

Patrycja Zywert-Szypka jest dobrze znana lubelskiej publiczności, którą zawojowała znakomitą rolą „Zakochanej Piaf” w spektaklu „Trzy razy Piaf” Artura Barcisia. O swoim nowym wcieleniu mówi skromnie: – Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust... no, może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie. Te plany pomoże aktorce zrealizować Grzegorz Szypka, autor scenariusza i reżyser przedstawienia poświęconego Kalinie Jędrusik.

 

Natomiast przez cale wakacje można wybrać się na sentymentalną wycieczkę „Teatralnym szlakiem”. Na czas wakacji Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował dla swoich widzów niezwykłą wystawę, na którą składają się archiwalne zdjęcia oraz kostiumy i elementy dekoracji pochodzące ze spektakli granych przez teatr. Ekspozycja ciągnie się szlakiem teatralnym od poziomu 0 do –2. Podczas tej podróży w przeszłość, ale i teraźniejszość, można zobaczyć, co działo się dotychczas w lubelskiej operetce, a przy okazji zrobić sobie zdjęcie z „upiornym” geniuszem muzycznym znanym jako „Phantom”.

 

Spektakl poświęcony Kalinie Jędrusik z udziałem Patrycji Zywert-Szypki na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5) w czwartek 21 lipca o godz. 19. Bilety kosztują 20 zł.

 

Wystawa „Teatralny szlak” jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13.

 

Kolejne wakacyjne niespodzianki teatru (a jest ich niemało) zapowiemy już wkrótce.

 

 

Kontakt w sprawie biletów na spektakl:

Dział sprzedaży i promocji: tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81 532 96 65, kom. 502 662 956
e- mail: [email protected]; www.teatrmuzyczny.eu

 

fot.: Teatr Muzyczny w Lublinie

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe