Pasja uskrzydla

  • 21.06.2018, 12:15 (aktualizacja 21.06.2018, 18:56)
  • red.
Pasja uskrzydla Pracodawcy Ziemi Lubelskiej
Rozmowa z Mariuszem Filipkiem, prezesem stowarzyszenia Pracodawcy Ziemi Lubelskiej

Konkurs organizują Pracodawcy Ziemi Lubelskiej. Przez kilkanaście lat w konkursie wzięło udział kilka tysięcy firm, a przyznawane im statuetki symbolizujące orła stały się znakiem jakości przedsiębiorcy, ważnym potwierdzeniem szczególnych umiejętności zarządzania, doskonałego wyczucia rynku oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań gospodarczych. W tym roku kapituła przyznała w sumie dziewięć statuetek i cztery medale.

 

 

Panie Prezesie, jakie znaczenie dla naszego województwa i regionu mają takie nagrody jak „Lubelski Orzeł Biznesu”?

„Lubelski Orzeł Biznesu” to nagroda z tradycją, przyznawana nieprzerwanie od piętnastu lat. Statuetki Orła są znakiem jakości przedsiębiorcy, ważnym potwierdzeniem szczególnych umiejętności zarządzania, doskonałego wyczucia rynku oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań gospodarczych. W ostatnich latach są także swoistym certyfikatem odporności na zawirowania rynku i skutki kryzysu. „Lubelski Orzeł Biznesu” to również symbol wysokich standardów przedsiębiorczości i zasad uczciwej konkurencji.

 

Jak ocenia Pan rzeczywistość gospodarczą naszego województwa i jak zmienia się ona w ostatnich latach?

Rzeczywistość gospodarcza naszego województwa w ostatnich latach zmienia się bardzo dynamicznie. Powstaje coraz więcej nowych przedsiębiorstw, co pokazuje chęć i możliwości rozwoju. Obecne na rynku firmy korzystają ze specjalnie przygotowanych dla nich szkoleń, planów rozwoju i projektów unijnych, dzięki którym zwiększa się jakość świadczonych na ryku lubelskim usług. Sami jesteśmy realizatorami jednego z takich projektów („Plan rozwoju strategią działania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa lubelskiego”) i widzimy, jak pozytywne efekty on przynosi. Firmy zdobywają nowe doświadczenie, otrzymują szereg narzędzi, dzięki którym mogą sprawniej i lepiej prowadzić swoje przedsiębiorstwa, a to w efekcie wpływa na wynik całej gospodarki województwa.

 

Co doradziłby Pan młodym przedsiębiorcom, którzy dopiero zaczynają podbijać lokalne i dalsze rynki?

Najważniejsze dla młodych przedsiębiorców jest tworzenie biznesu w oparciu o pasję. Osoby z pasją mogą więcej czasu poświęcić na rozwój osobisty, a tym samym przełożyć to na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Należy też być otwartym na nowe możliwości i nowe rynki ekspansji swoich usług i produktów, nie zapominając przy tym o swoich lokalnych korzeniach.

 

 

 

 

Mariusz Filipek

radca prawny, doktor nauk prawnych, specjalista z zakresu prawa zamówień publicznych, medycznego, budowlanego, samorządu terytorialnego. W latach 2009-2011 był konsultantem ds. zamówień publicznych w Ministerstwie Sprawiedliwości. W latach 2012-2017 pracownik naukowy w Katedrze i Zakładzie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a od 2016 r. pracownik naukowy w Katedrze Postępowania Administracyjnego UMCS w Lublinie. Wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie, wspólnik w Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński sp.k., prezes stowarzyszenia Aktywna Europa, w latach 2016-2018 wiceprezes Związku Pracodawców Ziemi Lubelskiej, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Targów Lublin S.A. oraz wiceprzewodniczący rady nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim. Autor licznych publikacji o tematyce związanej z prawem, publikowanych w prestiżowych mediach.

 

 

Lubelski Orzeł Biznesu 2017 – nagrodzeni

 

przedsiębiorstwo roku – duże: spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa

przedsiębiorstwo roku – średnie: Agit Hotel Congress & Spa

gospodarstwo rolne roku: Gospodarstwo Produkcyjno-Nasienne Władysław Brzozowski

firma rodzinna roku: Polmak Makaroniarnia z Ludwina

Orzeł Biznesu z Diamentami (nagroda dla laureatów poprzednich edycji): prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji

Orzeł Biznesu XV-lecia: Zakłady Lotnicze w Świdniku oraz Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Zenon Śledź

Osobowość Roku Wspierająca Biznes: europoseł Krzysztof Hetman

Medale Pracodawców Ziemi Lubelskiej otrzymali: Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych Lift Service S.A., Spółdzielnia Pszczelarska APIS, PKO Bank Polski oraz Wojciech Włodarczyk.

 

red.
zdjęcia: Pracodawcy Ziemi Lubelskiej

red.

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe