Dzień Kariery 2018

  • 22.10.2018, 11:28
  • red.
Dzień Kariery 2018 pixabay.com
Miejski Urząd Pracy w Lublinie wspólnie z Zespołem Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie zaprasza do wzięcia udziału w Dniu Kariery 2018, który odbędzie się 24.10.2018 r. w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego przy Al. Racławickich 7 w Lublinie.

Dzień Kariery odbywa się pod Patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty i jest adresowany przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad 20 wystawców, w tym: pracodawcy z branży piekarniczo-cukierniczej, szkoły kształcące w zawodzie piekarz/cukiernik oraz instytucje rynku pracy.

W tym roku Dzień Kariery odbywać się będzie pod hasłem „Nowoczesny piekarz i cukiernik” - Chcemy ułatwić młodym ludziom pozyskanie kompleksowych informacji na temat kształcenia zawodowego, szczególnie w zawodach piekarz i cukiernik, a poprzez to zachęcić ich do racjonalnego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zdobycia zawodu, na który jest zapotrzebowanie na rynku pracy- mówi Katarzyna Kępa Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Idea tegorocznego Dnia Kariery zrodziła się w związku z dużym zainteresowaniem pracodawców, którzy coraz częściej poszukują w urzędzie pracy osób posiadających konkretny zawód czy umiejętności. Chcemy zainteresować kształceniem branżowym/zawodowym młodych ludzi stojących przed wyborem dalszej drogi edukacji. Rynek pracy potrzebuje specjalistów z konkretnym zawodem. Tacy specjaliści mają duże szanse na znalezienie zatrudnienia z jednej strony u pracodawcy, z drugiej zaś mogą mieć również alternatywę w postaci samozatrudnienia, które cieszy się nadal dużym powodzeniem w sytuacji, gdy na rynku zaczyna brakować, np. wolnych miejsc pracy.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe