Spotkania z Timothym Snyderem i Krzysztofem Czyżewskim

  • 17.10.2018, 10:38 (aktualizacja 17.10.2018, 10:41)
  • Redakcja PL
Spotkania z Timothym Snyderem i Krzysztofem Czyżewskim Warsztaty Kultury w Lublinie
Magazyn internetowy Kultura Enter serdecznie zaprasza na spotkania autorskie z Krzysztofem Czyżewskim (21 października 2018) oraz prof. Timothym Snyderem (22 października 2018). Oba spotkania są połączone z promocją książek, w tym z prapremierą najnowszej książki Snydera „The Road to Unfreedom” („Droga do zniewolenia”), która w przyszłym roku ukaże się w polskim przekładzie w wydawnictwie ZNAK.

Podczas spotkania z Krzysztofem Czyżewskim porozmawiamy o jego dwóch ostatnich książkach: „Żegaryszki” (poezja/fotografia) oraz „Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei” (esej). Krzysztof Czyżewski (ur. 1958 w Warszawie) jest animatorem kultury, poetą, eseistą, współtwórcą Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Fundacji Pogranicze. W 1994 r. powołał do istnienia pismo „Krasnogruda” i został jego redaktorem naczelnym. Redaktor naczelny „Almanachu Sejneńskiego”. W Wydawnictwie „Pogranicze” jest redaktorem serii wydawniczych „Meridian” i „Sąsiedzi”. Jako eseista współpracował z paryską „Kulturą” do końca jej istnienia. Jego eseje ukazują się w prasie polskiej (m.in. „Tygodnik Powszechny", „Konteksty", „Znak") i zagranicznej. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Rozmowę z Czyżewskim poprowadzą Aleksandra Zińczuk, redaktor naczelna magazynu Kultura Enter oraz dr Łukasz Marcińczak – eseista i filozof.

Kiedy: 21 października 2018, godz. 17.00

Gdzie: Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1, Lublin – sala kinowa

Wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK

 

Wizyta w Lublinie prof. Timothy’ego Snydera odbędzie się 22 października. Na spotkaniu zostanie omówiona zapowiedź polskiego wydania najnowszej pracy „Droga do zniewolenia", w tłumaczeniu Bartłomieja Pietrzyka (Wydawnictwo ZNAK, premiera w 2019). Podczas wydarzenia będzie można nabyć wcześniejsze książki autora oraz specjalne lubelskie wydanie poświęcone Profesorowi Snyderowi pt. „Lessons on History and from History" (Wydawnictwo UMCS). Timothy David Snyder (ur. 1969) to amerykański historyk, profesor Uniwersytetu Yale, specjalista historii nowożytnego nacjonalizmu i historii Europy Środkowej i Wschodniej. Jest autorem wybitnych książek m.in. „Rekonstrukcja narodów: Polska, Ukraina, Litwa i Białoruś, 1569-1999", „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem", „Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie" oraz „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z dwudziestego wieku". Wyróżniony m.in. Nagrodą im. Jerzego Giedroycia oraz Nagrodą im. Hannah Arendt. Spotkanie z nim poprowadzi prof. Jan Pomorski.

Kiedy: 22 października 2018, godz. 20.00

Gdzie: Teatr Stary, ul. Jezuicka 18, Lublin

Wstęp: bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odebrać w kasie Teatru Starego w Lublinie

 

Dokumentacja ze spotkań oraz omówienia książek będą dostępne na stronie kulturaenter.pl

 

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe