UWAGA – CUKRZYCA!

  • 16.10.2018, 13:13
  • Redakcja PL
UWAGA – CUKRZYCA! pixabay.com
Na podstawie badań eksperci ze Światowej Federacji Diabetologicznej szacują, że jeśli Polacy nie przestaną przeciwdziałać cukrzycy już za kilka lat mogą zająć niechlubne pierwsze miejsce w klasyfikacji częstotliwości występowania stanu przedcukrzycowego na arenie światowej. Obecnie plasujemy się na czwartej pozycji. Warto, więc sprawdzić czy w naszym organizmie nie pojawiają się najczęściej spotykane objawy choroby.

Dla osoby chorej uciążliwą kwestią staje się częste oddawanie dużej ilości moczu, zwłaszcza w nocy. Co za tym idzie – przerywanie snu źle wpływa na nastrój i samopoczucie. Następstwem częstego oddawania moczu jest pojawienie się wzmożonego pragnienia. Organizm w ten sposób próbuje rozcieńczyć zbyt dużą ilość cukru we krwi. Ponadto pojawia się ogólne osłabienie prowadzące do większej podatności na inne choroby – infekcje i zakażenia. U osoby z cukrzycą rany goją się wolniej. Nawet jeśli pacjent nie zmniejsza ilości posiłków ani ich kaloryczności zauważa utratę masy swojego ciała.

Jeśli w swoim codziennym funkcjonowaniu zauważyłeś podobne objawy – nie zwlekaj!

Jak najszybciej skonsultuj je ze specjalistą.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe