Mieczysław Tokarski pierwszym obywatelem Włodawy

  • 04.07.2018, 13:34 (aktualizacja 04.07.2018, 13:43)
  • red.
Mieczysław Tokarski pierwszym obywatelem Włodawy UM Włodawa
3 lipca podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej we Włodawie regionalista i społecznik Mieczysław Tokarski otrzymał godność „Primus civis urbis Vlodaviae”.

Przyznanie godności „Primus civis urbis Vlodaviae” panu Mieczysławowi Tokarskiemu jest wyrazem wdzięczności i uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Włodawy i pracę na rzecz lokalnej społeczności – zaznacza burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Mieczysław Tokarski jest czynnym działaczem wielu organizacji, zaangażowanym w życie społeczne w wielu dziedzinach, oraz osobą od wielu lat powszechnie znaną w środowisku regionalistów, krajoznawców i samorządowców. Jest aktywnym działaczem i założycielem utworzonego 29 maja 1973 roku włodawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego (był także jego pierwszym prezesem). Od roku 1987 jest przewodnikiem turystycznym (najczęściej oprowadzającym turystów społecznie, czyli bez gratyfikacji finansowej). Za wyjątkową pracę 16 lipca 2008 roku został wyróżniony tytułem Zasłużony Przewodnik PTTK.

Przed reformą administracyjną Mieczysław Tokarski reprezentował Włodawę w Chełmskim Zarządzie Wojewódzkim, a od 1998 roku do chwili obecnej jest wiceprezesem Rady Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego. Jest m.in.: członkiem Włodawskiej Rady Seniorów, działaczem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dla którego wielokrotnie prowadził wykłady i warsztaty terenowe; członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Włodawskiej oraz autorem i współautorem licznych publikacji. Na uwagę zasługuje wieloletnia bardzo aktywna współpraca Mieczysława Tokarskiego z Miejską Biblioteką Publiczną dotycząca w sposób szczególny przygotowywanych wystaw, sesji historycznych i prowadzenia lekcji bibliotecznych, konkursów czytelniczych oraz prelekcji dla zainteresowanych.

Ogromna aktywność Mieczysława Tokarskiego na polu turystyki w sposób szczególny przyczyniła się do promowania miasta Włodawy na terenie powiatu, województwa, regionu i kraju.

 

zdjęcia: UM Włodawa

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe