Końskowola: prezydenckie medale dla złotych jubilatów

  • 04.06.2018, 14:55
  • red.
Końskowola: prezydenckie medale dla złotych jubilatów UG Końskowola
Serce, które kocha, jest zawsze młode – mówi greckie przysłowie. Jego prawdziwość z pewnością mogą potwierdzić pary małżeńskie z gminy Końskowola, które spędziły ze sobą ponad pół wieku. 16 czerwca odbiorą prezydenckie odznaczenia.

Na wyjątkową uroczystość zaprasza Danuta Sułek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Końskowoli.

 

Co roku w dowód uznania za długoletnie pożycie małżeńskie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznaje medale złotym jubilatom. W tym roku 16 czerwca w naszej gminie odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń 18 parom jubilatów w imieniu obecnie sprawującego urząd prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia są: wójt gminy Końskowola Stanisław Gołębiowski i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Sułek.

Każdego roku na uroczystość zapraszani są goście z powiatu i województwa, a obchody jubileuszu uświetniają występy orkiestry dętej, lokalnych artystów, dzieci i młodzieży szkolnej. Wokół jubilatów licznie gromadzi się rodzina. Wspomnieniom i wzruszeniom nie ma końca, gdy przy akompaniamencie zespołu muzycznego czcigodni jubilaci podczas poczęstunku zdmuchują świece na torcie.

 

na zdjęciu: jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w 2017 roku; fot.: UG Końskowola

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe