Święto spółdzielców już w czerwcu

  • 24.05.2018, 09:59
  • red.
Święto spółdzielców już w czerwcu Lubelski Urząd Wojewódzki
Gala Spółdzielców odbędzie się w tym roku 28 czerwca. To szczególne wydarzenie, bo Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców świętuje 25. rocznicę swojego powstania.

Spotkanie, skierowane do przedstawicieli spółdzielni, nauki, administracji rządowej i samorządowej oraz mediów, poświęcone będzie kluczowym problemom dotyczącym polskiej i międzynarodowej spółdzielczości. Będzie też okazją, by docenić liderów ruchu i nagrodzić ich medalami „Zasłużony dla Ruchu Spółdzielców”.

Kiedyś potęga i jedna z kluczowych gałęzi polskiej gospodarki, dziś wciąż boryka się z odium, jakie niezasłużenie spadło na niego w czasach PRL i niesprzyjającym prawem. Na szczęście rządzący zdają się coraz lepiej rozumieć znaczenie ruchu spółdzielczego. – Spółdzielczość musi być postrzegana jako szansa rozwoju tego państwa i tego społeczeństwa w przyszłości. Bo spółdzielczość to jest coś zdecydowanie więcej niż spółka, to coś zdecydowanie więcej niż zwykła działalność gospodarcza. To są relacje międzyosobowe, a te są zdecydowanie najważniejsze – podkreślał wojewoda Przemysław Czarnek podczas ubiegłorocznej gali.

Gala Spółdzielców ma na celu popularyzowanie spółdzielczości jako ruchu społeczno-gospodarczego, który kieruje się zasadami ochrony interesów konsumentów i producentów – mówi Ryszard Nowak, prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ruch Spółdzielców. – Naszym celem jest też rozwój i umacnianie spółdzielni oraz rozszerzanie zasad spółdzielczych na nowe kręgi społeczne, sprzyjanie rozwojowi nowoczesnej spółdzielczości jako formy realizacji celów ideowych i gospodarczych przy pomocy wzajemnego współdziałania i wspierania się, reprezentowanie zrzeszonych spółdzielców i spółdzielni na zewnątrz, a także podejmowanie polityki sprzyjającej rozszerzaniu więzi organizacyjnych i środowiskowych w kraju – dodaje.

W Polsce jest około 17 tysięcy spółdzielni i ok. 8 milionów członków spółdzielni wszystkich związków.

Tegoroczna Gala Spółdzielców odbędzie się 28 czerwca o godz. 18 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. „Panorama” ma przyjemność patronować wydarzeniu medialnie.

 

red.
na zdjęciach: Gala Spółdzielców 2017; niżej: zasłużeni dla ruchu spółdzielczego 2017; fot.: LUW

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe