Bibliotekarz roku pracuje w Hrubieszowie?

  • 25.04.2018, 14:30 (aktualizacja 25.04.2018, 16:44)
  • red.
Bibliotekarz roku pracuje w Hrubieszowie? pixabay.com
Jolanta Janiec z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie zdobyła już tytuł Lubelskiego Bibliotekarza Roku 2017, teraz ma szansę na wyróżnienie ogólnopolskie. Regionalny tytuł i opinie hrubieszowskich czytelników świadczą o tym, że na nie zasłużyła. Potrzebuje jedynie wsparcia internautów. Głosowanie trwa do 6 maja.

Jolanta Janiec jest kierowniczką Działu Udostępniania Zbiorów MBP w Hrubieszowie. W bibliotece pracuje od 24 lat. Jest też trenerką, animatorką kultury i pedagogiem. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i seniorami, współorganizuje lub koordynuje liczne imprezy kulturalno-edukacyjne, nie tylko lokalne. Jej pomysł to np. działająca od 2016 r. młodzieżowa grupa „pOBUDZENI”. W ubiegłym roku brała również udział w opracowaniu koncepcji na modernizację budynku, w którym planowana jest nowa siedziba biblioteki.

Konkurs „Bibliotekarz Roku” organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W pierwszym etapie finalistów z poszczególnych województw wybierają zarządy okręgów SBP. W drugim, finałowym etapie, głos mają również internauci – zdobywcę tytułu Bibliotekarza Roku 2017 wskaże zbiorczy wynik głosowań: internetowego oraz przeprowadzonych w okręgach SBP.

W tym roku o tytuł walczy 15 kandydatów (organizatorzy prezentują ich sylwetki na swojej stronie). Aby na nich zagłosować, należy zalogować się na stronie SBP. Można głos tylko raz na jednego z finalistów. Na decyzję mamy czas do 6 maja.

Zatem do dzieła. Majówka to świetny czas na czytanie... i głosowanie.

 

fot.: pixabay.com, www.sbp.pl

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe