Bełżyce: szlakiem majora Zapory

  • 20.04.2018, 13:31 (aktualizacja 20.04.2018, 16:35)
  • red.
Bełżyce: szlakiem majora Zapory mat. organizatora
Już w tę sobotę z rynku w Bełżycach wyruszy szósty Rajd Zapory.

To już tradycyjnie dwudniowe wydarzenie. Sobotnie uroczystości rozpocznie złożenie wieńców przed pomnikiem ofiar w Bełżycach. – Przed pomnikiem wystawiona będzie warta honorowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca – zapowiada kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady OT.

Następnie uczestnicy wydarzenia pokonają kilkunastokilometrowy dystans dzielący Bełżyce i Niedrzwicę Kościelną. To trasa, jaką w 1945 roku maszerowały oddziały majora Hieronima Dekutowskiego, ps. „Zapora”. Nie zabraknie wspomnień o niezłomnych partyzantach, będzie też piknik wojskowo-historyczny z ogniskiem.

W niedzielę rano w kościele parafialnym w Bełżycach odbędzie się msza w intencji majora „Zapory”. Potem uczestnicy wydarzenia przeniosą się do Miejskim Domu Kultury, gdzie będzie można wysłuchać koncertu Łukasza Jemioły oraz zespołu Cordial, a także obejrzeć inscenizację historyczną przygotowaną przez dzieci i młodzież.

Więcej szczegółów można znaleźć na facebooku.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe