Pomagamy Kacprowi

  • 23.03.2018, 15:45
  • red.
Pomagamy Kacprowi źródło: Siepomaga.pl
Walczący z białaczką jedenastoletni Kacper potrzebuje naszej pomocy. Wraz z początkiem kwietnia chłopiec powinien rozpocząć leczenie ratującym życie lekiem ostatniej szansy. Niestety, jego rodzicom brakuje pieniędzy na kosztowną terapię.

Kacper od 2,5 roku zmaga się z białaczką limfoblastyczną. Już dwa razy udało mu się wygrać, choć ta walka wiele go kosztuje. Chłopiec jest po przeszczepie szpiku i wielu dawkach chemioterapii; kolejne pobyty w szpitalu sprawiają, że miesiącami nie widuje kolegów ze szkoły.

W czerwcu ubiegłego roku, po pokonaniu nawrotu choroby, chłopiec dostał szpik od swojej siostry, a wraz z nim nadzieję na powrót do normalnego życia. Po wakacjach rozpoczął naukę w piątej klasie, znów spotykał się z kolegami. Niestety, 24 lutego białaczka uderzyła znów, z mocą tym większą, że dotychczasowa walka kosztowała Kacpra już mnóstwo sił. Lekarze obawiają się, że chłopiec jest za słaby, by ponownie pokonać chorobę tylko dzięki chemii i własnej wytrwałości.

W dalszej walce może mu pomóc preparat o nazwie Blincyto. Przez lekarzy i pacjentów nazywany lekiem ostatniej szansy. Żeby wytrzymać forsowne leczenie i wytrwać do kolejnego przeszczepu szpiku, Kacper powinien zacząć leczenie Blincyto z początkiem kwietnia. Rodzicom brakuje jednak pieniędzy, żeby zdobyć lek.

Dajmy Kacprowi szansę. Pomóc możemy m.in. za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl (link: www.siepomaga.pl/kacper-drzazga). Więcej informacji z frontu walki armii Kacpra z białaczką można znaleźć na Facebooku.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe