Targi edukacyjne w Lublinie

  • 16.03.2018, 15:43
  • PL
Targi edukacyjne w Lublinie mat. organizatorów
Szeroka oferta szkół średnich i uczelni z Polski i z zagranicy, warsztaty wiedzy o rynku pracy, występy na scenie, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – w Lublinie odbyła się czternasta edycja Targów Edukacyjnych.

Targi Edukacyjne to największe wydarzenie o tym charakterze we wschodniej Polsce, które każdego roku przyciągają tysiące zwiedzających. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało blisko 100 wystawców – licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe oraz uczelnie wyższe. Oprócz szkół z województwa lubelskiego, pojawiły się także uczelnie z Warszawy, Wrocławia, Łodzi czy Krakowa.

Wśród prezentujących się szkół był również Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego – prowadzona przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie szkoła kształcąca w ponad dwudziestu zawodach. – Targi edukacyjne to doskonała okazja, żeby zaprezentować ofertę naszej szkoły, a jednocześnie przekonać młodych ludzi, że warto wybrać tak zwany solidny zawód na przyszłość – mówi dyrektor ZSRiP Jerzy Wójcik.

Podczas targów można było się także dowiedzieć, jakie wymagania stawiają swoim przyszłym studentom zagraniczne uczelnie, jak przebiega proces rekrutacji, a także jakie kroki należy podjąć, aby spełnić marzenie i wyjechać na studia na drugi koniec świata.

Nieodłącznym elementem Targów Edukacyjnych są też pokazy przygotowane przez uczniów lubelskich szkół średnich. W tym roku w programie znalazły się m.in. pokaz cheerleaderek, koncert orkiestr dętych, występy wokalne i taneczne, a także pokazy samoobrony, umiejętności bojowych oraz musztry. Nowością były warsztaty wiedzy o rynku pracy, podczas których specjaliści z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Lublinie opowiadali, jak wygląda rynek pracy w województwie lubelskim, jak zaplanować i przeprowadzić proces poszukiwania pracy, czy jak podjąć pracę za granicą. Uczestnicy targów mieli również szansę wygrania atrakcyjnych nagród, m.in. kursu na prawo jazdy.

PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe