O silnej lokalnej gospodarce

  • 02.03.2018, 13:01
  • red.
O silnej lokalnej gospodarce pixabay.com
Jak wspierać lokalną przedsiębiorczość? Które samorządy województwa lubelskiego zasługują na najwyższą ocenę pod względem atrakcyjności inwestycyjnej? O jakości współpracy samorządu z biznesem oraz dotychczasowych osiągnięciach i planach w tym zakresie będą rozmawiać uczestnicy konferencji „Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu”.

O znaczeniu i obopólnych korzyściach, jakie przynosi dobra współpraca samorządu z biznesem, powiedziano i napisano już wiele. Warto jednak mówić o tym jak najwięcej, nie zapominając o dobrych przykładach. A tych w naszym województwie nie brakuje. – Rosnąca świadomość społeczna, nowe wyzwania, a przede wszystkim szanse rozwojowe, wymuszają na nas wszystkich budowanie i stymulowanie szeroko pojętej kooperacji – zaznacza Danuta Sulowska z Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. – Nasz region może być pionierem i liderem wprowadzania systemowych rozwiązań w tej dziedzinie.

Podczas konferencji „Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu” o dotychczasowych osiągnięciach oraz planach gmin, powiatów i samorządu województwa w kontekście jakości współpracy z biznesem oraz dla biznesu będzie dyskutować ponad 200 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców. O własnych doświadczeniach we wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości opowie Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik, na terenie której w ostatnich latach zanotowano 20-procentowy wzrost zarejestrowanych podmiotów gospodarczych, a Maciej Orłoś (jednocześnie moderator wydarzenia) pokaże, jak w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości wykorzystać wirtualny świat do budowania realnej rozpoznawalności i atrakcyjności miejsc.

Głównym punktem konferencji będzie jednak podpisanie deklaracji współpracy ze wszystkimi starostwami województwa lubelskiego. W ramach porozumienia w najbliższych miesiącach powołane zostaną Powiatowe Biura Biznes Lubelskie, których zadaniem będzie wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, a także obsługa inwestorów i eksporterów z danego regionu. – Województwo lubelskie podpisze również porozumienie ze Szkołą Główną Handlową, inaugurujące konkurs „Gmina na 5!”. Jego główna idea opiera się na analizie atrakcyjności inwestycyjnej gmin w województwie lubelskim – dodaje Danuta Sulowska.

Konferencja „Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu” odbędzie się 7 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Początek o godzinie 9.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe