Porozmawiajmy o mieście...

  • 12.01.2018, 14:17 (aktualizacja 12.01.2018, 16:03)
  • red.
Porozmawiajmy o mieście... mat. organizatora
Czy w Lublinie możliwa jest hodowla zwierząt? Jak poprawić komunikację miejską? Czy mieszkańcy mogą kupić Górki Czechowskie? Odpowiedzi na te i podobne pytania szukali studenci gospodarki przestrzennej KUL. Już w środę 17 stycznia będzie można poznać ich pomysły, a potem podyskutować o „Lublinie niedalekiej przyszłości”.

Świat stawia na zrównoważony rozwój, promuje dzielenie się przestrzenią przez wszystkich mieszkańców i użytkowników miast. Czy Lublin również podąży za tym trendem? O tym przekonamy się zapewne już w niedalekiej przyszłości, dlatego już dziś warto o tym rozmawiać.

Do takiej dyskusji zapraszają studenci gospodarki przestrzennej KUL. W środę 17 stycznia o godzinie 17 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL będzie można zobaczyć 11 przygotowanych przez nich prezentacji – wizji zmian, jakie ich zdaniem zajdą w „Lublinie niedalekiej przyszłości”. Każda prezentacja potrwa do 10 min i zakończy się dyskusją.

Prezentacje „Lublin niedalekiej przyszłości” to efekt zajęć „Strategie zrównoważonego rozwoju w planowaniu przestrzennym”, które ze studentami KUL na kierunku gospodarka przestrzenna prowadzi dr inż. Jan Kamiński. W tym roku prezentacje odbywają się we współpracy z „Rozmowami o mieście” – zainicjowanym przez Forum i Radę Kultury Przestrzeni z okazji 700-lecia Lublina cyklem otwartych spotkań i dyskusji na temat przyszłości naszego miasta i stojących przed nim wyzwań.

Tematy prezentacji:
1. Energooszczędna Dziesiąta – termomodernizacja wybranego kwartału w dzielnicy (Izabela Basak, Kinga Bednarczyk, Mateusz Jaciubek)
2. Partycypacja społeczna – jak to się robi na świecie i w Polsce, propozycja dla Lublina (Patrycja Czarnacka, Paulina Bobel)
3. Inteligentne taryfy biletowe (Beata Sawczuk, Joanna Siedlecka, Paulina Swaczyna, Paulina Żyszkowska)
4. METROBUS – nowy układ komunikacji miejskiej w Lublinie (Aneta Miszczuk, Paulina Najczuk, Gracjan Marszałek)
5. Farma Lublin? – hodowla zwierząt w mieście (Agata Sprawka, Judyta Stani, Anna Stoffer)
6. Jak mieszkańcy mogą zmienić swoje miasto? (Magdalena Niezgoda, Patrycja Pacholec, Aneta Ożga, Anna Hudoba)
7. Poprawa dostępności pieszej i rowerowej dzielnicy Za Cukrownią (Beata Kulik, Dorota Parol, Karolina Piwowarek, Patrycja Chyżyńska)
8. Światło w mieście na przykładzie ulicy Zana (Mikołaj Kister, Katarzyna Strzelecka, Anna Szymańska, Bartłomiej Kluziak, Piotr Ogórek)
9. Kolor w mieście na przykładzie COZL (Mateusz Paśnik)
10. Dom Kultury jako centrum społeczne (Michał Antoń, Damian Karwat, Karolina Włodarczyk)
11. Nowe drzewa na Starym Mieście w Lublinie (Aneta Warchoł, Ewelina Wróbel, Agata Kamińska, Mateusz Zych, Jarosław Szczepanek)

Studenci zachęcają, by na spotkanie przybyć transportem zrównoważonym: pieszo, komunikacją publiczną lub rowerem.

A w następnym tygodniu – we wtorek 23 stycznia 2017, w CSK – odbędą się kolejne rozmowy o mieście, tym razem w całości o Górkach Czechowskich.

 

fot: mat. organizatorów

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe