Firma godna Łukowa

  • 18.12.2017, 10:21 (aktualizacja 18.12.2017, 11:28)
  • PL
Firma godna Łukowa PKS Łuków Tomasz Madoń, prezes PKS w Łukowie
Podczas gdy PKS-y są likwidowane, spółka PKS w Łukowie rozwija się stabilnie i jest jednym z najprężniej działających w regionie. W tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

Urodzinową uroczystość zorganizowano w maju. Przedstawiono historię spółki, poświęcono nowy nabytek, luksusowy autokar Iveco Daily nazwany „Janko Muzykant”. Podziękowano także pracownikom i byłym pracownikom za wieloletnią sumienną pracę oraz klientom za współpracę.

PKS w Łukowie działa w formie komunalnej spółki akcyjnej, w której 100% akcji posiada Powiat Łukowski. Właściciel, a zwłaszcza starosta Janusz Kozioł, dba o prawidłowy rozwój firmy oraz zabezpieczenie jej działalności w przyszłości. Firma również promuje Ziemię Henryka Sienkiewicza, ozdabiając swoje autokary turystyczne postaciami i scenami z dzieł pisarza. Tworzy tym samym swoistą „flotę Sienkiewicza”, na którą składa się dziś 9 autokarów: Oleńka, Kmicic, Bohun, Zagłoba, Janko Muzykant, Husarz, W pustyni i w puszczy, Quo Vadis, Krzyżacy. Zakup 7 nowych autobusów nie przeszkadza w modernizacji posiadanego taboru.

Przedsiębiorstwo prowadzi działalność we wszystkich możliwych obszarach powiązanych z komunikacją samochodową i transportem. Są to: przewozy turystyczne, okręgowa stacja kontroli pojazdów, myjnia, stacja paliw, pomoc drogowa (również dla samochodów ciężarowych), wulkanizacja, serwis klimatyzacji, profesjonalna diagnostyka komputerowa, serwis tachografów oraz stacja obsługi dokonująca napraw samochodów osobowych, ciężarowych oraz maszyn rolniczych. Niewątpliwym sukcesem jest dowożenie młodzieży szkolnej na terenie całego powiatu łukowskiego oraz gmin sąsiadujących: Ulan, Kąkolewnica, Wiśniew, Wodynie, Kłoczew, szczególnie biorąc pod uwagę wprowadzoną reformę edukacji.

Nowoczesna flota autobusów umożliwia poruszanie się po całej Europie. W tym roku PKS w Łukowie jeździł do takich krajów jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa, Hiszpania, Włochy, Austria, Grecja, Serbia, Bułgaria, Chorwacja, Ukraina. W PKS-ie zawsze sprzedawano bardzo dobre jakościowo paliwo, co potwierdzają zadowoleni klienci, a wśród nich kierowcy karetek pogotowia oraz innych instytucji publicznych i prywatnych. Dziś mogą oni korzystać z nowoczesnej stacji, wyposażonej w nowy dystrybutor benzynowy, zmodernizowany zbiornik na benzynę i profesjonalny pylon z cenami. Stację efektownie podświetlono, a bezpieczeństwa na niej strzeże nowoczesny system monitoringu. W soboty i niedziele klienci indywidualni mogą tankować, oszczędzając 10 groszy na litrze. Od 1 stycznia 2018 roku dostępna będzie również usługa związana z instalowaniem, legalizacją, sprawdzaniem oraz naprawą tachografów cyfrowych. W trosce o efektywność wprowadzono również nowy system księgowo-sprzedażowy. Dzięki temu klienci Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów będą otrzymywać przypomnienia SMS o potrzebie kolejnego badania technicznego.

W oparciu o infrastrukturę przedsiębiorstwa w kwietniu 2014 roku utworzono pierwszą w Polsce zamiejscową filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.

Firma dba również o komfort pracy załogi – stale prowadzone są remonty należących do niej budynków. Nie zapomina także o przyszłości – prowadzi edukację w zawodzie mechanik uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Obecnie szkoli się w nim 30 uczniów, podzielonych na trzy klasy.

 

na zdjęcie głównym: Tomasz Madoń, prezes PKS w Łukowie
zdjęcia: PKS Łuków

PL

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe