Promesy dla samorządów na ponad 2 miliony

  • 27.10.2017, 14:16 (aktualizacja 27.10.2017, 15:35)
  • PL
Promesy dla samorządów na ponad 2 miliony Lubelski Urząd Wojewódzki
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji lubelskim samorządowcom promesy dotacji celowych na dofinansowanie realizacji zadań własnych związanych z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej.

Promesy dotacji na łączną kwotę 2,2 mln zł, co stanowi średnio ponad 60% kosztów realizacji planowanych zadań, otrzymało w sumie 5 gmin i 2 powiaty. Jest to istotne wsparcie dla samorządów borykających się ze zniszczeniami w infrastrukturze komunalnej, spowodowanej zdarzeniami o znamionach klęsk żywiołowych. Jednostki, które otrzymały dofinansowanie to gminy: Wysokie, Fajsławice, Kszczonów, Chodel i Borzechów oraz powiaty biłgorajski i krasnostawski.

 

Jednocześnie wojewoda podpisał umowy dotacji z 10 samorządami, które już wcześniej otrzymały promesy MSWiA na łączną kwotę 1,87 mln zł. Łącznie w 2017 r. samorządy województwa lubelskiego na zadania związane z odbudową infrastruktury komunalnej, ochronę wąwozów lessowych przed erozją oraz likwidację osuwisk otrzymało z MSWiA 14,6 mln zł.

 

źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki

PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe