Nowy trening Brygady

  • 25.09.2017, 13:38
  • Panorama Lubelska
Nowy trening Brygady LITPOLUKRBRIG
LITPOLUKRBRIG uczestniczy w treningu sztabowym w ramach ćwiczenia pk. DRAGON-17

25 września 2017 r. Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada rozwija stanowisko dowodzenia oraz rozpoczyna trening sztabowy BRAVE BROTHER na terenie Ośrodka Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba, w ramach ćwiczenia Sił Zbrojnych RP pk. DRAGON-17.

Ceremonii otwarcia treningu sztabowego dokonał pułkownik Zenon Brzuszko, Dowódca LITPOLUKRBRIG. Wzięły w niej udział formacje Dowództwa Wielonarodowej Brygady oraz żołnierze afiliowanego Batalionu Dowodzenia WB.

Po uroczystości otwarcia, wszyscy uczestnicy treningu sztabowego BRAVE BROTHER udali się na swoje stanowiska pracy i rozpoczęli wykonywanie zadań operacyjnych, zgodnie ze scenariuszem obszaru Operacji Wsparcia Pokoju.

- Przez pięć kolejnych dni będziemy uczestniczyć w nowym, wymagającym treningu. Wspólnie z moim Zastępcą, którym jest pułkownik Volodymyr Yudanov oraz z Szefem Sztabu, którym jest podpułkownik Eligijus Senulis będziemy sprawdzać oficerów sztabu z Litwy, Polski i Ukrainy, ich zdolności do stosowania procedur operacyjnych oraz kierowania jednostkami afiliowanymi w wymagającym środowisku operacyjnym - powiedział pułkownik Zenon Brzuszko, Dowódca LITPOLUKRBRIG.

 

źródło: LITPOLUKRBRIG

Panorama Lubelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe