Większa Pszczółka z Grupy KSC

  • 14.09.2017, 15:01 (aktualizacja 12.10.2017, 11:54)
  • Panorama Lubelska
Większa Pszczółka z Grupy KSC "Pszczółka"
Fabryka Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. Wszystko dzięki uruchomieniu nowoczesnego zakładu produkcyjnego.

Fabryka Cukierków „Pszczółka" wprowadziła się do nowych obiektów na terenie lubelskiej podstrefy SSE.

Poza zwiększeniem zatrudnienia oznacza to nowe produkty - oprócz znanych od lat karmelków,  także zestawy pralinek, cukierków czekoladowych oraz galaretek. Wszystko to dzięki uruchomieniu nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Fabryka Cukierków „Pszczółka" – należąca do Krajowej Spółki Cukrowej SA - obecnie jest jednym z największych w Polsce producentów karmelków twardych i nadziewanych. W swojej ofercie ma około 50 rodzajów cukierków. Co ważne, jest jedną z nielicznych firm, działających na rynku słodyczy, która w stu procentach z polskim kapitałem.

- Z satysfakcją mogę powiedzieć, że rozpoczynamy właśnie nowy etap działalności Fabryki Cukierków „Pszczółka". Cieszę się, że możemy zaoferować produkty, które do tej pory nie były dostępne w naszej ofercie. Jesteśmy jednym z najbardziej znanych producentów karmelków, a dzięki rozszerzeniu portfolio, będziemy mogli rozwijać się na rynku wyrobów czekoladowych i konkurować z najlepszymi - uważa Aleksander Batorski, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka".

Nowy zakład produkcyjny znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec - Podstrefa Lublin. Powierzchnia nowej fabryki jest aż siedmiokrotnie większa, niż dotychczasowy zakład, gdzie produkowane były karmelki. Znajdują się tu zautomatyzowane maszyny i urządzenia wiodących producentów na rynku europejskim i światowym, które charakteryzują m.in. energooszczędnością i dużą wydajnością.

Dzięki uruchomieniu nowoczesnego zakładu produkcyjnego i rozszerzeniu portfolio o nowe produkty, „Pszczółka" będzie mogła konkurować z największymi firmami z branży czekoladowej. Możliwe będzie rozszerzenie eksportu m.in. o tereny Europy Zachodniej. Prowadzone są także rozmowy z kontrahentami m.in. z Chin, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Hongkongu, Kanady. Obecnie produkty z lubelskiej fabryki trafiają do sklepów m.in. w Dubaju, Azerbejdżanie, Jordanii, Estonii i Szwecji. „Pszczółka" planuje także wejście do największych krajowych sieci handlowych i dyskontów.

Panorama Lubelska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe