Jak bronią się rośliny?

  • 03.08.2017, 10:45
  • Panorama Lubelska
Jak bronią się rośliny? Monika Książek
Trwa cykl spacerów po Ogrodzie Botanicznym, organizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Tym razem tematem przewodnim będzie „Uzbrojenie roślin".

Już w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia, uczestnicy spaceru z przewodnikiem dowiedzą się, jakie mechanizmy obronne przed zwierzętami i ludźmi wykształciły rośliny - począwszy od kolców u róży, przez ciernie u kaktusów, do toksyn w różnych częściach roślin trujących i parzących. Przyjemna woń kwiatów, kolorowe owoce lub nasiona mogą na chwilę uśpić naszą czujność, ale gorzki smak, podrażnienie i duszności wywołane przez pyłki czy poparzone ciało skutecznie uczą nas podstaw „użytkowej” botaniki i ogrodnictwa.

Na osoby chętne przewodnik, dr inż. Krystyna Rysiak, będzie czekała od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około dwóch godzin

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Źródło: UMCS

Panorama Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe