Jubileuszowy turniej nalewek w Dworze Anna

  • 06.05.2016, 13:07 (aktualizacja 06.05.2016, 13:18)
  • red.
Jubileuszowy turniej nalewek w Dworze Anna Dwór Anna
Ogólnopolski Turniej Nalewek Dworu Anna to impreza z ugruntowaną sławą i renomą. W tym roku odbędzie się 3 czerwca i będzie to już dziesiąta jego edycja. Organizatorzy wciąż czekają na kolejne zgłoszenia konkursowych trunków.

Tradycja wyrabiania nalewek zawsze kwitła w Polsce. Tym bardziej, że trunek ten nie tylko pieści podniebienie i ma zastosowanie – powiedzmy – towarzyskie. Każda nalewka ma też swoje właściwości lecznicze – przypomina Kazimierz Gajek, właściciel Dworu Anna i organizator imprezy.

 

W niedawnej przeszłości tradycja wyrabiania nalewek nieco podupadła. Na szczęście, między innymi dzięki działalności takich pasjonatów, jak państwo Gajkowie, dziś znów kwitnie w najlepsze. – Przed laty w niewielu domach robiło się nalewki, a teraz prawie każda gospodyni ma swoją recepturę. Od kilku lat w dobrym tonie jest przyjąć gościa naleweczką własnej roboty, nie tą ze sklepu. Myślę, że trochę w tym naszej zasługi – mówi (zbyt) skromnie Kazimierz Gajek. – Jesteśmy dumni, że uczestniczymy w kształtowaniu trendów. I cieszymy się, że udaje nam się promować taką staropolską tradycję.

 

Dziś turniej (połączony z degustacją) co roku przyciąga coraz więcej producentów i amatorów swojskich trunków. W konkursie mogą startować wszyscy wytwórcy nalewek: osoby prywatne, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, grupy aktywnego działania itp. Żeby wziąć w nim udział wystarczy do dnia imprezy – 3 czerwca – do godziny 17.00 dostarczyć po 2 półlitrowe butelki zgłaszanej nalewki. Każdy może zgłosić dowolną ilość trunków.

 

Jak co roku, zgłoszone nalewki będą oceniane przez popularne i znane w całym kraju osobistości. Na zwycięzców czekają okolicznościowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. Ponadto w programie imprezy przewidziany jest bogaty program artystyczny.

 

Zgłoszenia nalewek są przyjmowane:
pod numerami tel.: 81 501 22 40, 500 020 187
oraz drogą e-mail: [email protected]

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe