Rusza Tydzień Dialogu Międzypokoleniowego

  • 24.04.2017, 14:08
  • M.C.
Rusza Tydzień Dialogu Międzypokoleniowego kko699/pixabay.com
Integracja i porozumienie pomiędzy młodszymi i starszymi mieszkańcami Lublina – takie jest przesłanie Tygodnia Dialogu Międzypokoleniowego, organizowanego z inicjatywy Miasta Lublin w dniach 24 – 28 kwietnia.

Wszystkie działania podejmowane w ramach Tygodnia Dialogu nawiązują do Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej – święta wprowadzonego przez Komisję Europejską w 2011 roku, celebrowanego w Lublinie od 2012 roku.

Z roku na rok inicjatywy międzypokoleniowe Miasta Lublin cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno lubelskich seniorów jak i najmłodszych mieszkańców Lublina z przedszkoli, szkół podstawowych czy młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej, którzy chętnie angażują się w organizację różnorodnych wydarzeń. Ze względu na obchodzony w tym roku Jubileusz 700-lecia Lublina formuła Dnia Solidarności została rozszerzona do Tygodnia Dialogu, a w realizację działań włączyło się wiele instytucji kultury, placówek oświatowo-wychowawczych oraz organizacji pozarządowych o profilu społecznym (łącznie 54 partnerów).

Tydzień Dialogu, z przewodnim hasłem LUBLIN ŁĄCZY POKOLENIA, to święto niezwykle ważne zarówno dla lubelskich seniorów, jak również dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, aktywnie uczestniczących w procesie integracji społecznej. Stanowi ono potwierdzenie, że w naszym mieście realizowane są działania na rzecz kształtowania solidarności międzypokoleniowej, w konsekwencji którego tworzony jest system wsparcia osób starszych.

Uroczysta Gala, otwierająca Tydzień Dialogu już dzisiaj, o godzinie 16:00 w Teatrze Muzycznym.

Poniżej, do pobrania, szczegółowy harmonogram wydarzenia.

Źródło: UM Lublin

M.C.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe