Powalczą na argumenty

  • 18.04.2017, 10:00
  • M.C.
Powalczą na argumenty UMCS
W siedmiu miastach Polski studenci rywalizują w Turnieju Debat Europejskich. Już 20 kwietnia o godz. 13 Debata Oksfordzka na Wydziale Politologii UMCS.

Turniej organizowany jest z okazji  60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Projekt Team Europe & the art of debate rozpoczął  się wraz z początkiem marca tego roku i potrwa dwa miesiące. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w  których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli.

Debaty eliminacyjne dotyczą szeroko  pojętej problematyki europejskiej. Uczestnicy Finałów będą dyskutować o  najważniejszych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską. Oceniane  będzie przygotowanie ciekawej argumentacji i umiejętności krasomówcze. Tematem lubelskiej debaty będą migracje.

Debaty są przygotowywane przez Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS we współpracy  przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie.

M.C.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe