Żegnamy Wojciecha Młynarskiego

  • 16.03.2017, 13:03 (aktualizacja 17.03.2017, 15:43)
  • M.C.
Żegnamy Wojciecha Młynarskiego YouTube
15 marca odszedł od nas znakomity satyryk, twórca tekstów i piosenek.

Wojciech Młynarski był artystą wszechstronnym – pisał teksty, nagrywał piosenki (któż nie pamięta słynnego „Jesteśmy na wczasach”?), tłumaczył utwory z języka francuskiego. Współpracował z takimi kabaretami jak: Dudek, Owca czy Dreszczowiec, przynależał także do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Przez pewien czas pracował w Redakcji Rozrywki Telewizji Polskiej. Był wielokrotnie odznaczany za zasługi dla polskiej kultury, zdobywał także nagrody literackie.

Artysta urodził się w Warszawie 26 marca 1941 roku jako syn inżyniera Mariana Młynarskiego i jego żony, Magdaleny. Studiował polonistykę na uniwersytecie Warszawskim. Na scenie zadebiutował w 1962 roku, w teatrze studenckim klubu Hybrydy.

Wojciech Młynarski od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 76 lat. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

 

 

M.C.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe