Znaczek i kartka na 700-lecie Lublina

  • 15.03.2017, 14:50 (aktualizacja 15.03.2017, 15:53)
  • Admin Admin
Znaczek i kartka na 700-lecie Lublina Lubelski Urząd Wojewódzki
Poczta Polska wydała okolicznościowy znaczek i kartkę promujące jubileusz 700-lecia Lublina. W ich oficjalnej prezentacji uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

W 1317 roku Władysław Łokietek dokonał lokacji Lublina wprowadzając miasto w szerszy obieg gospodarczy i kulturowy Europy. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w Lublinie odbędą się obchody wielkiego jubileuszu 700-lecia miasta, na którym zaplanowano ponad tysiąc wydarzeń podzielonych na sześć sezonów.

Jednym z nich jest emisja specjalnego znaczka Poczty Polskiej autorstwa Andrzeja Gosika. Jego prezentacja odbyła się w budynku Urzędu Pocztowego Lublin przy ul. Krakowskie Przedmieście. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, wiceprezes Poczty Polskiej SA Wiesław Włodek oraz Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Znaczek o wartości 2,60 zł wprowadzono do obiegu w nakładzie 200 tysięcy sztuk. Ponadto, została również wydana specjalna koperta, która zawiera znaczek pocztowy ze stemplem okolicznościowym.

 

źródło: LUW

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe