Konferencja Lubelskie Zagłębiem Energetycznym Polski? - Lublin 1 lipca Lubelskie Centrum Konferencyjne

  • 28.06.2022, 13:40 (aktualizacja 22.07.2022, 10:18)
  • Źródło: redakcja
Konferencja Lubelskie Zagłębiem Energetycznym Polski? - Lublin 1 lipca… LW Bogdanka S.A.

Jednym z głównych wydarzeń konferencji będzie podpisanie przez jej uczestników LUBELSKIEJ REZOLUCJI ENERGETYCZNEJ 2022. Dokument ten ma pokazać, jakie obszary należy wzmocnić, aby zbudować stabilny europejski rynek energetyczny. To ogromne wyzwanie, które stoi przed całą Unią Europejską, ale i przed każdym z krajów członkowskich. Bowiem jednym z podstawowych zadań UE jest zapewnienie bezpieczeństwa obywateli krajów członkowskich, a bezpieczeństwo energetyczne jest sprawą niezwykłej wagi.

Województwo lubelskie to region, który z jednej strony odczuł najbardziej skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę (liczba uchodźców i spadek zainteresowania regionem przez inwestorów), z drugiej jednak strony ma ogromne możliwości rozwoju ze względu na zasoby naturalne, węgiel kamienny i gaz łupkowy, a także dogodne warunki do rozwoju OZE i możliwości współpracy w zakresie energetyki z Ukrainą.

Dlatego zmiany struktury wytwarzania energii elektrycznej w Polsce powinny odbywać się w sposób zrównoważony, a źródła powinny się uzupełniać, wspólnie budując silny i stabilny system energetyczny.

Źródło: redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe