Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu za 2021 rok

  • 23.06.2022, 12:56
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu za 2021 rok archiwum UM Lublin

Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Zbigniew Świderski to laureaci Nagród Miasta Lublin w dziedzinie sportu za 2021 rok. Wręczenie wyróżnień nastąpiło podczas dzisiejszej (23 czerwca) sesji Rady Miasta Lublin.
 

 Lublin ma wielu wspaniałych sportowców, którzy poprzez swoje wysokie osiągnięcia promują miasto na arenie krajowej i międzynarodowej. Mamy także liczne grono osób, które w sposób szczególny przyczyniają się do upowszechniania i rozwoju kultury fizycznej w naszym mieście. Uhonorowaniem i wyrazem wdzięczności dla ich ciężkiej pracy są Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu. Dziękuję za zaangażowanie na rzecz lubelskiego sportu oraz dostarczanie nam niezapomnianych emocji. Serdecznie gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Nagrodę Miasta Lublin dla zawodników osiągających najwyższe wyniki sportowe w roku 2021 otrzymała Małgorzata Hołub-Kowalik. Zawodniczka Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ubiegłym roku zdobyła:

  • złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio w sztafecie mieszanej 4 x 400 m,
  • srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio w sztafecie kobiet 4 x 400 m,
  • 2 miejsce w sztafecie kobiet 4 x 400 m podczas Mistrzostw Świata Sztafet,
  • 3 miejsce w sztafecie kobiet 4 x 400 m podczas Halowych Mistrzostw Europy,
  • 1 miejsce w sztafecie kobiet 4 x 400 m podczas Drużynowych Mistrzostw Europy,
  • 1 miejsce w sztafecie 4 x 400 m oraz 3 miejsce w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Polski,
  • 1 miejsce w biegu na 400 m podczas Drużynowych Mistrzostwa Polski,
  • 3 miejsce w biegu na 400 m podczas Halowych Mistrzostw Polski.

Z kolei nagrodę Miasta Lublin dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz zasłużonych w osiąganie przez zawodników wysokich wyników sportowych otrzymał Zbigniew Świderski. To uznanie za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju i popularyzacji kajakarstwa w Lublinie, a także nieoceniony wkład w wychowanie kolejnych pokoleń zawodników, członków kadry narodowej oraz medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

 

Laureaci otrzymali nagrody w wysokości 20 tys. zł brutto. Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu przyznawane są na podstawie rekomendacji Kapituły Nagród od 2011 roku.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe