Nowa infrastruktura dla niebiesko-biało-czerwonych na Ponikwodzie

  • 10.06.2022, 11:07
  • Źródło: rzecznik prasowy Miasta Lublin
Nowa infrastruktura dla niebiesko-biało-czerwonych na Ponikwodzie archiwum UM Lublin

Na lubelskich zawodników rugby czeka już nowe zaplecze szatniowo-szkoleniowe na boisku przy ul. Magnoliowej . Wkrótce zakończą się odbiory i obiekt zostanie przekazany do użytkowania.

– Już niedługo nasi znakomici rugbyści będą mogli trenować na boisku z nowoczesnym i wygodnym zapleczem. Z kolei na sympatyków tej niszowej dyscypliny sportu czekają nowe trybuny w klubowych kolorach. Zrealizowana inwestycja poprawi warunki korzystania z obiektu zarówno przez sportowców jak i kibiców – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.
 

Budynek zaplecza szatniowo-szkoleniowego zbudowano na ogrodzonej działce wzdłuż ul. Magnoliowej, obok boiska do gry w rugby. To budynek parterowy typu segment  o powierzchni zabudowy 320 m2, o konstrukcji drewnianej, zbudowany z prefabrykowanych elementów, posadowiony na żelbetowej płycie fundamentowej. W budynku znalazły się 4 szatnie, 4 umywalnie, toalety, 2 magazyny, pomieszczenie techniczne, pokój biurowy a także przestronna sala zebrań.

 

W ramach inwestycji wykonano również roboty sanitarne, przyłącza wodociągowe i kanalizacji, instalacje ciepłej i zimnej wody, elektryczne, centralnego ogrzewania, wentylacji i teletechniczne. Budynek wyposażono w ogrzewanie podłogowe sterowane segmentami, pompę ciepła powietrze – woda, a także panele fotowoltaiczne. Do obiektu urządzono dojazdy z kostki brukowej, plac manewrowy oraz chodniki. Obiekt otrzymał elewację w kolorze jasnopopielatym i niebieskim, z białą stolarką okienną oraz ciemnoniebieskimi drzwiami.

 

Koszt budowy zaplecza wyniósł ponad 1,8 mln zł, zaś dostawy i montażu trybun z 348 miejscami – 83 tys. zł.

Źródło: rzecznik prasowy Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe