Teatr muzyczny: weekend ze Skrzypkiem

  • 27.01.2017, 14:02 (aktualizacja 27.01.2017, 16:07)
  • jog
Teatr muzyczny: weekend ze Skrzypkiem Piotr Jaruga
Dziś i jutro w lubelskiej operetce uwielbiany przez publiczność „Skrzypek na dachu”.

Anatewka, małe miasteczko w carskiej Rosji. Żydowska i rosyjska społeczność żyją tu obok siebie względnie spokojnie, choć z dali dochodzą echa nadchodzącej rewolucji i narodzin nowej totalnej idei. Ubogi mleczarz Tewje przemierza wioskę wadząc się z Bogiem; marzy o maleńkim majątku i dobrych mężach dla swoich córek, jak każe Tradycja. Nie wie jeszcze, że wkrótce los ich wszystkich zmieni się diametralnie...

 

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza w weekend na najpopularniejszym chyba musical w swojej historii. „Skrzypek na dachu” od ponad 20 lat niezawodnie gromadzi komplety na widowni, bawiąc, poruszając i zachwycając kolejne pokolenia publiczności i artystów. Pod koniec ubiegłego roku w głównych rolach Tewjego i Gołdy zadebiutowali Andrzej Witlewski i Małgorzata Kustosik, którzy opowiedzieli „Panoramie” o swoich refleksjach na temat słynnego spektaklu.

 

Dziś i jutro w rolach refleksyjnego mleczarza i jego zaradnej żony zobaczymy innych znakomitych wykonawców: Marcina Żychowskiego i Agnieszkę Piekaroś-Padzińską. Wraz z nimi na scenie wystąpią soliści, chór i balet Teatru Muzycznego w Lublinie pod batutą Łukasza Sidoruka.

 

Oba spektakle rozpoczynają się o godzinie 18. Bilety kosztują od 50 do 80 złotych. Szczegóły na www.teatrmuzyczny.eu.

 

zdjęcia: Piotr Jaruga; Teatr Muzyczny w Lublinie

jog

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe