W Zamościu o onkologii

  • 24.01.2017, 15:21
  • red.
W Zamościu o onkologii Lubelski Urząd Wojewódzki
W Zamościu odbył się zjazd Roztoczańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Spotkanie było okazją do dyskusji o funkcjonowaniu placówek onkologicznych w województwie lubelskim.

Roztoczański Oddział PTO powstał przed miesiącem. Wśród celów, jakie sobie stawia, oprócz integracji środowiska medycznego, jest podnoszenie poziomu oświaty zdrowotnej w zakresie onkologii wśród społeczeństwa i rozpowszechnianie osiągnięć naukowych w zakresie onkologii.

 

W styczniowym spotkaniu wziął udzia prezes Zarządu Głównego Towarzystwa prof. dr hab. n. med. Jacek Fijuthł, a także wojewoda lubelski prof. Przemysław Czarnek. Uczestnicy posiedzenia dyskutowali na temat funkcjonowania i planów rozwoju placówek onkologicznych w województwie lubelskim.

 

Wojewoda Przemysław Czarnek zadeklarował, że rozwój placówek leczących choroby nowotworowe w regionie jest konieczny i nie może skupiać się jedynie na Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, ponieważ placówka ta nie jest w stanie zapewnić pełnej opieki dla wszystkich pacjentów z terenu województwa. Podkreślił również, że istnieje potrzeba rozwoju ośrodków, zajmujących się leczeniem nowotworów, w takich miastach jak Zamość czy Biała Podlaska.

 

Owocem spotkania jest wspólne stanowisko dotyczące dalszego skutecznego wspierania lubelskiej onkologii oraz Zamojskiego Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej. Nowo powstałe Centrum to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w kraju o europejskim, a nawet światowym standardzie.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe