Orkiestra zagrała po raz 25.

  • 16.01.2017, 13:57
  • red.
Orkiestra zagrała po raz 25. facebook.com/WOSPLUBLIN/
Za nami jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tysiące wolontariuszy, tłumy mieszkańców i gorąca atmosfera mimo śniegu i (niezbyt na szczęście dużego) mrozu – tak można by podsumować niedzielny finał WOŚP. Wiele działo się w całym naszym regionie, a największa impreza odbyła się w lubelskiej Galerii Olimp. Nie zabrakło takich atrakcji, jak pokazy ratownictwa medycznego, akcje profilaktyczne czy animacjami dla dzieci oraz oczywiście koncertów na dwóch scenach: wewnętrznej i plenerowej. Gwiazdami wieczoru byli Liber, INA i Adam Stachowiak.

 

Organizatorzy i wolontariusze jeszcze odpoczywają po wczorajszej ciężkiej pracy, ale już wiadomo, że w województwie lubelskim już udało się zebrać ponad milion złotych. W samym Lublinie jest to blisko 300 tys. zł, a mówimy tylko o kwotach, które udało się dotąd policzyć. W całym kraju zebrano dotąd prawie 62,5 mln zł. – Tu nie chodzi o bicie rekordu – przypomina jednak gimnazjalistka Magda, tegoroczna wolontariuszka, która także w ubiegłym roku przyczyniła się do uzbierania rekordowej kwoty (przypomnijmy: było to dokładnie 72 696 501,53 zł) – ale o to, że tyle osób chce wspierać Wielką Orkiestrę i to, co robi ona dla dzieci i osób starszych już od tylu lat.

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

Na zdjęciu głównym: lubelscy wolontariusze (fot.: facebook WOŚP Lublin); niżej: przez wiele lat zdjęcie autorstwa Wojciecha Makary było jednym ze znaków rozpoznawczych WOŚP.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe