Maciej Cieciora laureatem nagrody Pro Juvens

  • 22.11.2021, 13:24 (aktualizacja 22.11.2021, 13:47)
  • Źródło: rzecznik prasowy UMCS
Maciej Cieciora laureatem nagrody Pro Juvens archiwum prywatne Maciej Cieciora

Maciej Cieciora, student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zdobył nagrodę „Pro Juvenes" w kategorii „Student zaangażowany społecznie". To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej od 2013 roku.

 

Już po raz dziewiąty plebiscyt wyłonił najbardziej zaangażowanych studentów i studentki oraz najlepsze inicjatywy i organizacje, wspierające środowisko studenckie. Laureaci 11 kategorii w tegorocznej edycji „Pro Juvenes" zostali wybrani na podstawie głosowania internetowego.

 

Maciej Cieciora to 22-letni student, który aktywnie uczestniczy w życiu macierzystej Alma Mater. Jest studentem I roku II stopnia na kierunku International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa.

Jego działania na rzecz uczelni rozpoczęły się od członkostwa w Studenckim Kole Dziennikarskim. Później pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Promocji i Marketingu w Zarządzie Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS, gdzie razem z koleżankami i kolegami działał na rzecz społeczności akademickiej. W ostatnim roku Maciej Cieciora prowadził webinary dla kandydatów na studia. Koordynował również działania związane z organizacją wydarzeń w skali kraju, m.in.: Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich, Finał projektu „Młodzi na Rynku Pracy" czy Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Ponadto współpracuje z jednostkami akademickimi takimi jak: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka" oraz Centrum Promocji UMCS.

 

Maciej Cieciora od początku działalności w samorządzie studenckim bezinteresownie pomaga studentom zagranicznym, którzy w czasie pandemii spędzali czas zamknięcia w akademikach. Dodatkowo wraz z dr Eweliną Panas, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia, współrealizuje projekty w środowisku akademickim dla studentów zagranicznych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickich.

 

Źródło: rzecznik prasowy UMCS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe