Piknik „Bezpieczna Polska” w Lublinie

  • 16.01.2017, 13:25 (aktualizacja 16.01.2017 15:31)
  • Michał Ciężak
Piknik „Bezpieczna Polska” w Lublinie Lubelski Urząd Wojewódzki
14 stycznia, w ramach powitania amerykańskich żołnierzy w naszym kraju, odbył się w Lublinie (tak jak w wielu innych miastach) piknik „Bezpieczna Polska”.

Oficjalne uroczystości z udziałem rządu odbywały się w Żaganiu (woj. lubuskie), gdzie przybyłych do Polski amerykańskich żołnierzy powitali m.in. premier Beata Szydło i szef MON Antoni Macierewicz. Uczestnicy lubelskiej imprezy mieli okazję obejrzeć transmisję z tego wydarzenia. Gości ze świata polityki i obronności powitał przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda Przemysław Czarnek, który zaznaczył, że dzięki stacjonującym w Polsce amerykańskim żołnierzom, nasz kraj staje się jeszcze bardziej bezpieczny. – Wielki dzień dla Rzeczypospolitej Polskiej jest uczczony właśnie w ten sposób piknikami ,,Bezpieczna Polska” – mówił wojewoda. – Cieszymy się z faktu, ze jest bezpiecznie.

 

Piknik był również świętem wielu mieszkańców Lublina, którzy mieli okazję zapoznać się z wojskowymi pojazdami, uzbrojeniem czy umundurowaniem. Niewątpliwą atrakcją (zwłaszcza dla najmłodszych) okazała się postać misia Wojtka. Wojtek był niedźwiadkiem, ocalonym i wychowanym przez polskich żołnierzy Armii Andersa. Doczekał się nawet... stopnia kaprala. Wraz z 22. Kompanią Transportową przeszedł cały szlak bojowy od Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę aż do Egiptu, a po przypłynięciu do Europy wziął udział w bitwie pod Monte Cassino.

 

Piknik „Bezpieczna Polska” miał również bogatą część kulturalną. Oprócz koncertu lubelskiej orkiestry wojskowej, imprezę uświetniły występy okolicznych klubów garnizonowych oraz zespół wokalny Ochotniczych Hufców Pracy.

 

zdjęcia: Lubelski Urząd Wojewódzki

Michał Ciężak

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe