Viral ART 2.0 w Chatce Żaka

  • 17.11.2021, 10:34
  • Źródło: Chatka Żaka
 Viral ART 2.0 w Chatce Żaka Chatka ŻakaJuż 20 listopada w Chatce Żaka odbędzie się druga edycja festiwalu sztuki eksperymentalnej i awangardowej Viral ART 2.0! Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy czują w sobie potrzebę buntu!

- Bunt to jedno z pierwszych słów jakie nasuwa mi się na myśl, gdy myślę o młodych ludziach. Dlatego bardzo się cieszę, że takie inicjatywy jak Viral ART 2.0 są częścią naszej Chatki Żaka, miejsca które niejednokrotnie buntowało się przeciwko szeroko pojętej sztuce komercyjnej. Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje artystyczne horyzonty zapraszamy już 20 listopada do Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie. Do zobaczenia! – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka

Viral czyli wirus. Infekcja i zarażanie to kluczowe słowa, które określają charakter festiwalu, którego twórcy za cel obrali sobie rozprzestrzenianie sztuki awangardowej i eksperymentalnej oraz promowanie młodych artystów-buntowników sprzeciwiających się skanonizowanym formom sztuki. Festiwal jest otwarty na wszelkie eksperymentalne formy wyrazu artystycznego, jakimi posługują się młodzi artyści. Viral ART 2.0 ma odkrywać aktualne, a zarazem odważne trendy panujące w sztuce, dlatego głównym punktem imprezy jest wernisaż wystawy intermedialnej. Będzie można obejrzeć prace młodych artystów z całej Polski, które zostały wybrane w drodze konkursu. W tym roku jury wybierało spośród 305 prac, 163 artystów.

Sztuka awangardowa i eksperymentalna jest ważnym trendem artystycznym, ponieważ to właśnie awangarda jest pełna emocji, porusza tematy tabu, pozwala wyzwolić się artyście z pewnych ram, stereotypów i daje inne spojrzenie na estetykę i formę. Chcemy, by Viral ART 2.0 umożliwił młodym ludziom doświadczenie kultury nieco innej, niż ta, która na co dzień zalewa ich przez mainstreamowe kanały.– dodaje Magdalena Markiewicz, kurator Viral ART 2.0

Źródło: Chatka Żaka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe