Powiat chełmski. To był udany Hubertus z tradycyjną gonitwą za lisem i pokazem jeździeckim

  • 08.11.2021, 09:47
  • Źródło: Joanna Kowalska
Powiat chełmski. To był udany Hubertus z tradycyjną gonitwą za lisem i… Joanna Kowalska

 

Miłośnicy jeździectwa, myślistwa i koni oraz liczni goście zjechali do Stajni "Kucyki Pysi" w Horodyszczu Kolonii, w gminie Chełm, aby wziąć udział w tradycyjnym Hubertusie. Uczestnicy imprezy mogli poczuć dreszczyk emocji podczas tradycyjnej gonitwy za lisem i aktywnie spędzić sobotnie popołudnie na świeżym powietrzu.

Największą atrakcją były pokazy z udziałem koni i brawurowa gonitwa za lisem, a raczej „lisicą" Dianą Wywrocką na białym rumaku. W "pogoni za lisem" uczestniczyło 22 jeźdźców. Zdobywcą lisiej kity został Erwin Rybaczuk ze stajni "Mafia" w gminie Włodawa.

W pokazie skoków przez przeszkody wzięli udział młodzi jeźdźcy- najmłodszą z nich była 12-letnia córka właścicieli stajni "Kucyki Pysi" Maja Rogucka na klaczy rasy huculskiej "Warka".

Dla najmłodszych uczestników imprezy atrakcją było szukanie „lisa", który ukryty został w jednej z bel siana. Zwycięzcami tej rozgrywki zostały Julia Zuzańska oraz Lena Rogucka.

Właściciele stajni  zadbali, aby dla nikogo nie zabrakło wrażeń. Atrakcją nie tylko dla dzieci był przejazd tradycyjnym zaprzęgiem konnym pana Andrzeja Sobczuka ze Stawu oraz dmuchane zjeżdżalnie i stoisko z watą cukrową. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawę maszyn rolniczych przygotowaną przez rolników wsi Horodyszcze Kolonia.

Imprezie towarzyszyła wystawa stoiska Koła Łowieckiego nr 82 "Dubelt" z Chełma.   Na zakończenie imprezy  był  poczęstunek tradycyjną grochówką.

tekst i fot. Joanna Kowalska

Źródło: Joanna Kowalska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe