Szkoły Mieszko: efektywna edukacja w przyjaznej atmosferze

  • 13.01.2017, 11:00 (aktualizacja 16.01.2017 10:32)
  • Admin Admin
Szkoły Mieszko: efektywna edukacja w przyjaznej atmosferze z archiwum Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Lublinie
Atrakcyjna oferta edukacyjna, kilkunastoosobowe klasy, niewygórowane czesne – to tylko niektóre z atutów Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Lublinie.

Niepubliczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Lublinie rozpoczęło działalność 1 września 2016 roku, ale założyciele placówki mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu oraz zarządzaniu szkołami prywatnymi. – Realizujemy ideę małej szkoły, bo właśnie to naszym zdaniem powinno odróżniać szkołę prywatną od dużych placówek publicznych – mówi dr Łukasz Niewczas, dyrektor nowo powstałej szkoły. – Zupełnie inaczej wyglądają zajęcia w grupie klasowej liczącej 15 osób niż w takiej, w której uczniów jest 30 lub nawet więcej.

 

Mniej liczne klasy to przede wszystkim większa efektywność nauczania – młodzi ludzie bardziej angażują się w przebieg lekcji, więcej z niej zapamiętują, dzięki czemu nie muszą tak wiele czasu poświęcać na powtórki w domu. Z kolei nauczyciele mają szansę lepiej poznać swoich uczniów, by efektywnie rozwijać ich mocne strony i wspierać w tych dziedzinach, w których radzą sobie słabiej. Mała, kameralna szkoła to większe bezpieczeństwo i po prostu lepsza atmosfera – bliskie, przyjazne relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami. W takiej szkole nikt nie jest anonimowy, nikt nie stoi z boku i doskonale odnajdują się tu nawet osoby nieśmiałe. To także znacznie większa dyspozycyjność. – Jesteśmy blisko ucznia i rodzica, a kontakt z placówką możliwy jest we wszystkie dni tygodnia i nie tylko w godzinach pracy szkoły – przypomina dyrektor Łukasz Niewczas.

 

Szkoła posiada atrakcyjną ofertę edukacyjną, umożliwia indywidualne profilowanie nauczania, a w każdej klasie, bez względu na profil, oferuje rozszerzony program języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w systemie jednozmianowym: wszystkie lekcje odbywają się między godziną 8 a 15, uczniowie mają więc sporo czasu na zajęcia pozalekcyjne. Dużą wagę przywiązuje się tu do uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego, na przykład poprzez organizowane w każdym miesiącu wyjścia edukacyjne, które mają też naturalnie charakter integracyjny. Dodatkowym atutem szkoły jest działający przy niej chór, dyrygowany i współprowadzony przez utalentowanego wychowanka szkoły, ucznia klasy pierwszej liceum Filipa Uniłowskiego.

 

Bardzo dużym atutem jest kwestia płatności. Miesięczne czesne wynosi zaledwie 250 zł, a zatem znacznie mniej niż w innych lubelskich placówkach niepublicznych. Dodatkowo, w uzasadnionych przypadkach, możliwe jest znaczne obniżenie czesnego. Dobrych uczniów zainteresować może natomiast fakt, że szkoła promuje – także finansowo – osoby dobrze się uczące, oferując młodym ludziom ze średnią z gimnazjum 4,5 lub wyższą miesięczne stypendium w wysokości 250 zł.

 

Niepubliczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Lublinie działa obecnie w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 mieszczącym się przy ul. Krochmalnej 29, ale w nowym roku szkolnym, od 1 września 2017 r., przenosi się do nowoczesnego budynku w ścisłym centrum miasta, przy ul. Piłsudskiego 11, nieopodal hotelu Victoria.

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe