112: konkurs alarmowy

  • 9.01.2017, 15:39 (aktualizacja 09.01.2017 17:45)
  • red.
112: konkurs alarmowy pixabay.com
Nawet dzieci wiedzą, że numer 112 nie służy zabawie. A te, które potrafią to najpiękniej narysować lub zrymować, mogą liczyć na nagrodę wojewody lubelskiego.

Przed nami Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Choć numer działa w naszym kraju już od jakiegoś czasu, wciąż zatrważająca ilość „dowcipnych” rodaków dzwoni pod niego, by wezwać taksówkę, zapytać o numer najbliższej pizzerii lub... sprawdzić, czy numer naprawdę działa. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nieustannie przypomina: numer 112 służy wyłącznie do powiadamiania w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wydaje się przecież, że nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby zrozumieć, w jakim niebezpiecze3ństwie znajduje się ktoś, kto naprawdę potrzebuje pomocy, kiedy my blokujemy linię. Lub że to my właśnie pilnie potrzebujemy dodzwonić się pod zajęty numer alarmowy...

 

Właśnie uczulenie najmłodszych na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia osób potrzebujących pomocy jest jednym z celów konkursu dla dzieci, jaki właśnie ogłosił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Chodzi również o zaznajomienie młodych ludzi z tym, w jaki sposób przebiega rozmowa z operatorem numeru alarmowego i zgłaszanie zagrożeń.

 

Konkurs „Numer alarmowy 112” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Dzieci uczęszczające do klas 0–IV mogą wziąć udział w części plastycznej, a uczniowie klas III–VI – w części językowej. Prace plastyczne powinny być wykonane na papierze typu brystol w formacie A3 (297x420 mm). Wybór techniki (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.) organizatorzy pozostawili młodym artystom. Natomiast uczestnicy konkursu literackiego mają za zadanie ułożyć rymowany tekst o minimalnej ilości 4 wersów i wydrukować go w formacie A4 (210x297 mm). Jest jeden warunek: tematyka wszystkich prac powinna nawiązywać do zadań związanych z obsługą zgłoszeń wpływających na numer alarmowy 112.

 

Prace konkursowe należy składać osobiście, nadsyłać pocztą lub przesyłką kurierską do 31 stycznia 2017 r.(decyduje data dostarczenia do siedziby organizatora) z załączonym formularzem zgłoszeniowym do każdej pracy oraz podpisaną na odwrocie pracą z imieniem i nazwiskiem autora na adres: Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin. Z dopiskiem „Konkurs 112”.

 

Zwycięzców wyłoni Komisja Konkursowa powołana przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Rozdanie nagród i wyróżnień odbędzie się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego 10 lutego 2017 r., podczas obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Po zakończeniu konkursu wybrane prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.

 

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w regulaminie konkursu na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe