Polska Liga Zapaśnicza wystartowała!

  • 23.10.2021, 12:51
  • Źródło: biuro prasowe Polska Liga Zapaśnicza
Polska Liga Zapaśnicza wystartowała! Rafał Oleksiewicz

W pierwszym turnieju, który odbył się w Lublinie, udział wzięło sześć zespołów, a kibice mieli okazję zobaczyć największe gwiazdy polskich zapasów, z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich Tadeuszem Michalikiem, czy brązową medalistką mistrzostw świata Katarzyną Krawczyk na czele.

Zapasy to jedna z pięciu dyscyplin, w których polscy sportowcy wywalczyli medal olimpijski w trakcie igrzysk w Tokio. Zapaśnicy zresztą nieprzerwanie od 2008 roku przywożą medale z igrzysk olimpijskich, a takim wynikiem może pochwalić się bardzo niewiele dyscyplin.

To był wspaniały dzień, a poziom pojedynków był bardzo wysoki. Przed rundą rewanżową, która odbędzie się w listopadzie, nie wiadomo kto wystąpi w finałowej czwórce. Nikt nie miał wątpliwości, że drużynowa rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Zapaśniczej dostarczy naszym odbiorcom wielu fantastycznych emocji i pozwoli promować zapasy – mówi Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Organizację pierwszego turnieju w Lublinie wsparło województwo lubelskie w ramach promocji gospodarczej województwa, a także Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

W turnieju udział wzięły Mazowsze Wrestling Team, AKS Białogard, Zapasy Rzeszów, MKZ Unia Racibórz, KS Sobieski Poznań, Panthers Wrestling Team. Drużyny składają się z dziewięciu zawodników – trzech kobiet, trzech mężczyzn rywalizujących w stylu klasycznym i trzech mężczyzn ze stylu wolnego.

W trakcie lubelskiego turnieju każda z drużyn wzięła udział w dwóch meczach i, co ciekawe, każda zanotowała jedną porażkę i jedno zwycięstwo. Najwyższą wygraną zanotowali zapaśnicy ekipy Mazowsze Wrestling Team, którzy pokonali Panthers Wrestling Team 7:2. Aż cztery mecze zakończyły się jednopunktową wygraną, co pokazuje, jak bardzo wyrównana była rywalizacja na lubelskich matach.

Z pewnością nikt, kto wybrał się do lubelskiej hali nie mógł żałować. Na matach prezentowały się gwiazdy polskich zapasów, a rywalizacja stała na naprawdę wysokim poziomie – dodaje Supron.

Ze względu na pandemię Covid-19 władze Polskiej Ligi Zapaśniczej zdecydowały o rozgrywaniu turniejów. W Lublinie odbyła się pierwsza runda tych rozgrywek, runda rewanżowa jest zaplanowana pod koniec listopada, a finał – z udziałem czterech najlepszych zespołów – odbędzie się w grudniu tego roku.

Źródło: biuro prasowe Polska Liga Zapaśnicza

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe